Karnavalet e Havana-s, tradita që duhet mbajtur gjallë
24/08/2019 14:54

Karnavalet e Havana-s, një nga festat më të vjetra dhe më popullore të Kubës, po stërmundohet të qëndrojë gjallë, pavarësisht përballjes me muzikë dhe lloje të reja kërcimesh, por këtë vit, për përvjetorin e 500-të të qytetit, ky karnaval po njeh një gjallëri të shtuar.

Zbulohet mini-hëna/ Rrethe tokës prej tre vitesh
27/02 20:47
Koronavirusi: A rrezikohen më shumë vendet më pak të zhvilluara të Europës?
27/02 20:42
Koronavirus-Itali/ Arratiset mes arave nga zona e kuqe, do takonte të dashurën
27/02 20:38
Çmenduri/ “Të mbrojnë 100% nga koronavirusi…” 20 persona vihen nën hetim në Itali, shisnin maska 5 mijë euro copën
27/02 20:29
Greqia konfirmon tre raste/ Në Itali 17 viktima, Arabia Saudite anulon pelegrinazhin në Mekë
27/02 19:49
Lamtumirë Dimër/ Festivali i famshëm në Hungari
27/02 16:50
Fshati në Zvicër evakuohet për një dekadë
27/02 16:45
Trump për Koronavirusin/ Amerikanët shumë pak të rrezikuar
27/02 16:42
Toka është e sheshtë/ Teoria në të cilën besojnë brazilianët
27/02 16:38
Arra e Dashurisë/ Fruti i rrallë më formë të veçantë
27/02 16:35
Koronavirusi në Evropë/ 14 viktima në Itali, zgjerohet harta e vendeve me të infektuar
27/02 15:20
Tronditet Amerika/ Sulm me armë në një kompani, 5 të vdekur
27/02 12:29
Tani dridhet Evropa! Nuk ndalet koronavirusi
27/02 11:13
Michael Roth: Në 24 mars, sinjal i qartë për Ballkanin Perëndimor
26/02 20:22
Del “Anti-Greta”: 19 vjeçarja gjermane që lufton aktivisten e klimës!
26/02 20:15
Lamtumirë BE/ Migracioni po ndryshon kahje
26/02 19:37
Vajza që qeshte nis një jetë të re larg bombave
26/02 19:33
Papa sfidon koronavirusin, përqafon besimtarët pa maskë
26/02 19:28
Vendimi i Hong Kongut/ 1200 usd dhuratë për çdo banor
26/02 19:26
Mbërrin koronavirusi në Greqi/ Konfirmohet rasti i parë, një 38-vjeçare që kishte qenë në Itali
26/02 15:53