Kalldrëmet e Gjirokastrës/ Nis ndërtimi i mozaikëve në rrugë
13/08/2019 21:02

Në Gjirokastër ka filluar rindërtimi i një prej rrugëve kryesore në pazarin karakteristik, asaj të mozaikut të pazarit, që do të jetë një punë shumë delikate pasi po punohet gur pas guri. Zbatuesit thonë se sekreti ka qenë te përdorimi i gurit 14 cm të gjatë .

Vrapim në shtigjet e Voskopojës, garues nga 20 vende të botës, mes tyre edhe një 83 vjeçar
15/09 23:19
Studentja që njeh vetëm notën 10/ Ekselentja e diplomuar për mjekësi me ofertë nga Gjermania
15/09 23:14
Emocionet e klasës së parë/ Fëmijët mbyllin pushimet dhe bëhen gati të nisin shkollën
15/09 23:12
Plazh në vjeshtë/ Në Durrës pushues të shumtë këtë fundjavë
15/09 23:10
Plastika për suvenire/ Nisma e të rinjve në Tepelenë për të shpëtuar nga ndotja
15/09 12:16
Mbyllet raundi i parë i regjistrimeve/ 15 mijë maturantë zgjedhin degët, 8 mijë të tjera kanë fazën e dytë
15/09 12:10
Digitalb ndihmon jetimët/ Kavajë, libra dhe çanta për ditën e parë të shkollës
14/09 12:11
Ankthi i fëmijëve për shkollën/ Pediatrja e njohur: Prindërit të shmangin autoritetin përmes frikës
08/09 22:35
“Ilegal Techno” në Vilë Bashtovë. Mijëra të rinj nga e gjithë bota festojnë në plazhin shqiptar
05/09 20:01
Publikohet raporti final/ OSBE: 20 rekomandime për 30 qershorin
05/09 08:45
“Dua të bëhem polic”, hyjnë në provim 2120 kandidatë. Zgjidhen 500
04/09 08:34
Ekselentët drejt Moskës/ Gjimnazistët e Tiranës në olimpiadën e Metropoleve
01/09 22:28
Në taksinë e Elvis Presley/ Por s’mund të jesh pasagjer po nuk ke dëgjuar një këngë të artistit
01/09 22:16
Portreti i Ataturkut me 250 mijë vida/ Artisti shqiptar Saimir Strati vendos një tjetër rekord Guinness
01/09 22:12
Tekste falas për 155 mijë nxënës, këtë vit do përfitojnë edhe klasat e pesta
31/08 16:13
Një dibran më i miri i Greqisë/ Rrahman Lumi, merr vlerësimin unik në provimin për në universitet
28/08 21:23
Autostop nëpër Shqipëri, turistët që nuk shpenzojnë për transportin
28/08 20:54
Pasojat e ditëve të pushimit/ Me më shumë probleme fëmijët në plazhe
25/08 21:50
Në Shqipëri, të sigurt/ Turistët: shqiptarët të gatshëm për të dhënë çdo ndihmë
25/08 21:16
Veliera muze në portin e Durrësit/ “Fateh Al Khair 4” e hapur për turistët dhe vizitorët
25/08 15:54