Jean-Paul Gaultier tërhiqet! Pas 50 vitesh nuk do të modelojë më veshje
18/01/2020 19:50

Pas një karriere 50 vjecare, stilisti i famshëm Jean-Paul Gaultier ka vendosur të tërhiqet nga krijimi i veshjeve, edhe pse i kërkoi fansave të mos shqetësohen, sepse do të kthehet me projekte të tjera krijuese. Biznesi i tij i modës dhe parfumeve do të vazhdojë; Gaultier do të heqë dorë vetëm nga stilimi i rrobave. Ai e dha vetë lajmin në Twitter kur sqaroi se shfaqja e tij e ardhshme në Paris, të mërkurën, do të jetë dhe e fundit e këtij lloji. “Me këtë show, unë e mbyll. Do të jetë shfaqja ime e fundit haute couture. Duhet të vini, mos e humbisni”, ka shkruar ai. Më tej stilisti shtoi se ka një koncept të ri, të cilin do ta tregojë më vonë. Le të mos i nxjerrim të gjithë sekretet, tha Gaultier. 67 vjeçari që krijoi recipetat ikonike të Madonës, e prezantoi koleksionin e tij të parë individual në vitin 1976, e që prej atëherë, është kthyer në një emër që la gjurmë në këtë industri, ndërsa konsiderohet dhe si njeriu që u bë i famshëm për kapërcimin e kufijve të modës, përmes mjegullimit të linjave mes veshjeve të burrave dhe grave.

Top News – ‘Katastrofë gjeneratash’/ Paralajmërimi i OKB për pandeminë
04/08 17:50
Top News – Rasti i George Floyd/ Videoja e fundit para vdekjes
04/08 16:41
Top News – Ekspertët në Francë/ Bëhuni gati për valën e dytë
04/08 16:13
Top News – Brenda një nate u bë milioner! Minatori fatlum nga Tanzania shet gurin e tretë
04/08 15:38
Top News – A janë disa njerëz të mbrojtur? Shumica nuk shfaqin probleme nga covid
04/08 15:24
Top News – Kthesa e Trump: Patriotët mbajnë maskën
04/08 15:20
Top News – Të bllokuar në ishull/ Shpëtohen nga SOS i shkruan në rërë
04/08 14:59
Top News – Armët bërthamore/ OKB: Koreja e veriut ka përparuar me arsenalin
04/08 12:48
Top News – Uragani ‘Isaias’/ Godet brigjet e Karolinës Veriore
04/08 12:37
Top News – Ish mbreti i Spanjës/ Në mërgim pas akuzave për korrupsion
04/08 12:33
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:26
Top News – Ultimatum i Trump/ Për blerjen e TikTok nga Microsoft
04/08 12:23
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:10
Top News – Itali, testet e antitrupave/ 2.5% e popullsisë ka kaluar covid-in
04/08 11:59
Top News – Rritja e rasteve/ Melburni kthehet në izolim
03/08 17:48
Top News – Pas incidentit tragjik/ Inaugurohet ura e re e Gjenovës
03/08 16:49
Top News – Covid-19 në kroçera/ Vetëm pak javë pas rihapjes
03/08 16:29
Top News – Sezoni turistik/ Spanjë, më i keqi në histori
03/08 16:29
Top News – Britani/ Test 90 minutësh, do të shpërndahet në shtëpitë e kujdesit
03/08 16:03
Top News – Puna nga shtëpia/ Deri në vitin 2021 ose përgjithnjë…
03/08 15:29