Humoristët, të gjithë në Shkodër/ Bashkohen pas 30 vitesh në skenën e teatrit “Migjeni”
09/11/2019 15:38

Pas 30 vitesh, në Shkodër, u bashkuan serish të gjithë humoristët shqiptar. Festa mbarëkombëtare e Humorit, ngjiti në skenën e teatrit “Migjeni” estradën e Shkodrës, “Artistin e Popullit”, Luftar Paja, Parodistet e Vlorës, trupat e humorit nga Peshkopia, Durrësi, Korça dhe nga Gjakova. Në një variete për rreth 3 orë, ata dhuruan të qeshura pafund. Në këtë mbrëmje të veçantë, miqtë e ardhur nga Vlora përkujtuan edhe një nga ikonat e humorit shkodran e shqiptar, regjisorin dhe “Mjeshtrin e Madh” Gjosho Rikthimi i të gjithë aktorëve sëbashku në skenë pas 30 vitesh është një moment i rëndësishëm për skenat shqiptare. Festa mbarëkombëtare e Humorit do të ngjitet në skenën e teatrit “Migjeni” për 3 netë me radhë.

Në shpellën e Anglezit stalakmidet dhe stalaktidet miliona vjeçare, por edhe gjurmët e luftës II Botërore
16/02 20:59
“Dritë përtej errësirës” Ekspozita në Shkodër, 30 vite pas rikthimit të lirisë së besimit
16/02 20:43
Gjirokastër/ Interpretohen vargjet e Fan Nolit, Dritëro Agollit dhe Ismail Kadaresë
16/02 12:47
Drama “Hedda Gabler”/ Vepra e Ibsenit, në skenën e teatrit eksperimental
15/02 15:57
Sot dita e radios/ “Pasioni” që nuk vdes kurrë
13/02 20:03
Prezantohet dokumentari kushtuar aktorit Bekim Fehmiu
13/02 16:04
“Eja në alpet tona, eja në mit”/ Alket Ismali promovon librin me pamjen e alpeve shqiptare
11/02 15:41
“Oscar” në Top Channel, ceremonia u transmetua live
10/02 13:39
Lezhë, shfaqet “Vajza me kukull”/ Drane Xhaj: Për të ardhur keq sa pak interes për teatrin
10/02 13:03
Lamtumira e Nexhmije Pagarushës! Në Prishtinë ceremonia për artisten e madhe
09/02 13:26
Homazh për Pagarushën, artisten e madhe që u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare
09/02 13:03
Korçë, komedi premierë/ “S’ka burrë që tradhton gruan time”, në skenën e teatrit
08/02 15:34
Rroku bashkon njerëzit/ 3 musketierët ‘zbarkojnë’ në Greqi
07/02 21:21
Lamtumirë Nexhmije Pagarusha/ Bilbili i Kosovës ishte 86 vjeç, la pas këngët e mrekullueshme
07/02 13:51
Në karantinën e Ankarasë/ Shqiptarja Silva Doçi dhe 42 të evakuuarit nga Kina nuk kanë shfaqur probleme
02/02 20:22
Qendra e Librit dhe Leximit/ Në fokus do të jetë autori shqiptar dhe gjuha shqipe
31/01 20:31
Në shtëpinë e Kadaresë/ Muzeu në Gjirokastër i hapur për vizitorë
30/01 20:17
Ekspozitë nën ujë/ Fotografitë e peshqve në akuarium të Ergys Zhabjakut
29/01 20:51
Kadare mbush 84 vjeç/ Akademia e shkencave, kërkesë zyrtarë për çmimin nobel
28/01 20:01
Ekspozita e Hasan Nallbanit/ Vjen në 85 vjetorin e lindjes së piktorit
27/01 19:59