Haradinaj mbron deputetët serbë. Serbia i ndaloi të kalonin kufirin me Kosovën
26/04/2019 16:52

Kreu i Partisë të Pavarur Liberale në Kosovë, Sllobodan Petroviq së bashku me deputetin Stërgjan Jovanoviq, në mënyrë të organizuar kanë kaluar në pikën kufitare në Merdar.

Nga 15 marsi 2020, hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina
27/02 20:16
Juristët në krah të Thaçit/ “Letërkëmbimi me Rasmussen nuk është marrëveshje”
27/02 19:52
Kosova heq tarifën 100% për lëndën e parë ndaj Serbisë
27/02 19:36
Pompeo kërkon heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe
27/02 15:48
FSK e kufizuar në veri të Kosovës/ NATO e konfirmon: Misioni ynë nuk ndryshon
27/02 15:35
Koronavirusi në Kosovë/ Informohen nxënësit në shkolla
27/02 10:28
Kushtetuta e Kosovës/ Si mund të shkarkohet presidenti
26/02 19:23
Kryeministri i Kosovës procedurë për shkarkimin e Thaçit
26/02 19:22
Kurti kërkon shkarkimin e Thaçit
26/02 15:46
E kërkon Gjykata Speciale, ish-luftëtari i UÇK-së: Të dënojnë një herë kriminelët
25/02 22:23
Kosovë, 3 raste të dyshuara/ 2 u kthyen nga Italia, tjetri s’është shtetas kosovar
25/02 20:34
Abdixhiku kërkon anulimin e projektit të ndërtimit në Liqenin e Badovcit
22/02 15:34
E qëlluan me vezë, LDK reagon për sulmin ndaj Hotit: Akt i ulët dhe i papranueshëm
22/02 14:30
Lajcak, i dërguari për Kosovën/ Diplomati sllovak propozohet zyrtarisht
22/02 12:35
“Të dielën mbyllni dyqanet”/ Kosovë, kundërshtohet vendimi i komunave
22/02 12:33
Lajm i hidhur për Kosovën, Xhamajka i mohon njohjen si shtet të pavarur
21/02 10:17
Xhamajka njeh Pavarësinë e Kosovës, njohja e parë që nga 2018
20/02 20:34
Osmani: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, Trepça e paprekshme!
20/02 18:08
Kosovë/ Vendimet e Haradinajt, anulohen nga qeveria e re!
20/02 17:53
BE: Investime për Kosovën/ Premton hapjen e vendeve të reja të punës
20/02 15:47