“Hajduti” i kërkon “Apple”-it një miliard USD. Studenti u arrestua gabimisht
24/04/2019 20:20

Një ngatërresë identiteti mund t’i kushtojë shumë shtrenjtë “Apple”-it. Një student 18-vjeçar në Nju Jork, i arrestuar nën pretendimin se kishte vjedhur në disa dyqane të gjigantit të teknologjisë, e ka hedhur atë në gjyq dhe kërkon dëmshpërblim.

Botërori i zhytjeve/ Rusi Alexey Molchanov barazon rekordin, zbriti në thellësinë 130 metra
15/09 23:17
Lindje-Perëndim/ Amazona – Kostoja e tmerrshme e zjarreve në “mushkërinë e botës”
15/09 17:15
SHBA përpara sauditëve, bëhet eksportuesja më e madhe e naftës në botë
14/09 18:54
Çdo minutë 5 të vdekur në botë nga trajtimi i gabuar
14/09 18:53
Puna e ëndrrave/ Punonjësit e përcaktojnë vetë rrogën që do marrin
14/09 15:49
Dënohet me burg aktorja e famshme e “Shtëpiake të Dëshpëruara”
14/09 13:24
Gjermania ndihmë Italisë për refugjatët
14/09 13:21
Rastësi e frikshme/ Pesha, ora dhe data e lindjes së “bebes mrekulli” përkon me ngjarjen historike
14/09 13:18
Ish-kryeministri Davutoglu jep dorëheqjen nga partia në pushtet AKP
13/09 15:36
Paralizohet Parisi, punonjësit e transportit publik në grevë
13/09 15:18
Protestë e ëmbël në Hong Kong/ Ëmbëlsirat mbajnë mbishkrime politike
13/09 12:45
Huawei shet njohuritë, vë në dispozicion 5G për të hequr dyshimet
13/09 12:43
Dëborë artificiale në Tokyo, organizatorët e krijuan për të siguruar freski
13/09 12:36
“Johnson, hajdut banke”, kryetari i dorëhequr i parlamentit kritika kryeministrit
13/09 12:29
Autoritetet turke zhdukin qytetin 12.000 vjeçar!
12/09 15:42
SHBA kufizon azilin. Rregullat e reja të Trump marrin miratimin e gjykatës
12/09 15:39
Zbulohet ujë në planetin e largët, trupi qiellor mund të jetë i banueshëm
12/09 14:49
Sfilata e Michael Kors/ Prezantohen veshje që përçojnë mesazhe pozitive
12/09 12:45
Mercedes në Formula E, prezanton makinën e saj të re
12/09 12:41
Triumf diplomatik për kryeministrin e Hungarisë
11/09 17:12