Greqi, Tsipras i mbijeton mocionit të mosbesimit përpara zgjedhjeve europiane
11/05/2019 12:46

Kryeministri grek, Alexis Tsipras ka fituar një mocion mosbesimi këtë të premte, vetëm pak javë përpara zgjedhjeve për Parlamentin Europian, që do të jenë njëkohësisht edhe testi i parë për mundësitë e rikonfirmimit të qeverisë së tij në zgjedhjet parlamentare të vjeshtës së këtij viti.

Zaev tërhiqet nga zgjedhjet e parakohshme: Riformatojmë qeverinë
17/06 16:30
Ambasadori i Gjermanisë në Shkup: Maqedonia e Veriut duhet të marrë një datë për negociatat
17/06 11:08
“Sanksione Shqipërisë”, lideri i opozitës greke: Kusht minoriteti grek
15/06 15:30
Vuçiç uron Trump për ditëlindje, e fton të vizitojë Serbinë
14/06 18:20
Negociatat në vjeshtë, Merkel i tregon Zaev qëndrimin gjerman
13/06 16:27
Deklarata e Tusk: Hapja e negociatave do të shtyhet
12/06 18:37
13 shtete pro Shqipërisë, kërkojnë hapjen e bisedimeve për anëtarësim në BE
11/06 16:48
Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, njihuni me datën e votimeve
11/06 10:13
Merkel bisedon me Vuçiç
08/06 15:32
Serbi që do shqiptarët/ I riu nga Beogradi flet shqip dhe mban flamurin kuq e zi
07/06 16:27
Haradinaj takon sot Merkel, ja çfarë pritet të flasin
06/06 19:39
Greqia, notë zyrtare Gjermanisë për dëmshpërblimet e luftës
06/06 13:21
Jovanoviç, apel Vuçiçit: Ndihmo Kosovën të bëhet shtet!
05/06 16:22
Zyrtari i DASH kërkon rifillimin e dialogut Prishtinë-Beograd: Hiqni taksën ndaj Serbisë
05/06 12:56
Vardari feston titullin në hendboll me thirrje antishqiptare
04/06 12:55
Stoltenberg në Shkup: Rruga e Maqedonisë së Veriut në NATO, e hapur
03/06 17:02
Greqi, Tsipras humbet edhe në zgjedhjet lokale
03/06 16:12
Bosnje-Hercegovinë, 32 të lënduar në kampin e emigrantëve nga zjarri
01/06 20:47
“Njerëz nga mali”, kryeministrja serbe ofendon Kosovën dhe ngjall reagime e tallje
31/05 12:52
Vuçiç: E humbëm Kosovën/ Rezoluta në parlamentin serb
28/05 20:03