Greqi/ Mbyllen kampet në ishuj, do të zëvendësohen me 5 qendra për refugjatët
21/11/2019 11:21

Greqia do të mbyllë kampet e mbipopulluara të refugjatëve në ishujt e saj dhe do t’i zëvendësojë ato me pesë qendra të mbyllura ku do të mbahen të gjithë ata emigrantë apo refugjatë që vijnë nga brigjet turke deri në shqyrtimin e kërkesës së azilit.

Ballkani i cenuar nga “fake news”/ Në krye për lajme të rremë, mediat serbe në Bosnje
10/12 17:05
Ndalohet skafi me drogë në Brindisi/ Drejtuesi, një shtetas shqiptar
10/12 16:00
“Vuçiç i lidhur me fermën e hashashit”/ Opozita serbe akuzon presidentin pas kapjes së 4 ton droge
10/12 15:36
Maqedonia e Veriut bojkoton ceremoninë e Nobelit për shkak të Peter Handke
10/12 12:39
Nisma e Greqisë para takimit të BE/ Mbështetja për zgjerimin, thërret Ministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
08/12 20:28
Kosovë/ Ndihmat për të prekurit e tërmetit shpërndahen në çdo shtëpi ku janë strehuar
06/12 08:41
Greqi/ Mbyllen kampet në ishuj, do të zëvendësohen me 5 qendra për refugjatët
21/11 11:21
Probleme me zemrën/ Vuçiç shtrohet në spital
16/11 12:36
Heiko Mass nga Maqedonia e Veriut: E meritoni hapjen e negociatave
14/11 07:41
Shkup/ Ministri i Jashtëm gjerman: Maqedonia meriton negociatat. Dimitrov: Na ndani nga Shqipëria
13/11 20:53
Greqia, ligj të ri për azilin/ Nisma e qeverisë së Micotaqis pas përballjes me fluksin e refugjatëve
02/11 12:25
Debat në OKB/ Replika Çitaku-Daçiç në seancën e këshillit të sigurimit
01/11 13:09
Kroacia në shengen/ Vendi anëtar i BE që nga viti 2013 plotëson kushtet teknike
27/10 19:53
Zaev: Oferta e vetme është BE. Kryeministri i Maqedonisë hedh poshtë “zonën ekonomike evropiane”
27/10 19:49
Vuçiç: Kurti, më i vështirë/ Komentet e presidentit serb për kryeministrin e ri të Kosovës
22/10 19:00
Maqedoni/ Zgjedhjet e parakohshme, partitë “nisin” fushatën
21/10 19:39
JO-ja për negociatat/ Athina me sytë nga Tirana dhe Shkupi
20/10 12:03
Nuk u hapën negociatat, Zaev: Të shkojmë në zgjedhje të parakohshme
19/10 14:54
Parregullsitë në votime Rinumërim, kërkohet prania edhe e prokurorisë
17/10 20:46
Protestë kundër nobelistit/ Me imazhet e viktimave të luftës demonstrohet para Ambasadës Suedeze
17/10 20:43