Gjyqi Trump/ përplasje të ashpra në Senatin amerikan
22/01/2020 11:41

Senati amerikan miratoi një seri rregullash bazë për gjyqin e shkarkimin e mundshëm të Presidentit Donald Trump pas gati 13 orësh debati të egër në ditën e parë të shqyrtimit të çështjes. Prokurorët demokratë u përplasën ashpër me avokatët e Trumpit për procesin, ndërsa republikanët kundërshtuan kërkesat e tyre për më shumë dëshmitarë.

Fshati në Zvicër evakuohet për një dekadë
27/02 16:45
Trump për Koronavirusin/ Amerikanët shumë pak të rrezikuar
27/02 16:42
Toka është e sheshtë/ Teoria në të cilën besojnë brazilianët
27/02 16:38
Arra e Dashurisë/ Fruti i rrallë më formë të veçantë
27/02 16:35
Koronavirusi në Evropë/ 14 viktima në Itali, zgjerohet harta e vendeve me të infektuar
27/02 15:20
Tronditet Amerika/ Sulm me armë në një kompani, 5 të vdekur
27/02 12:29
Tani dridhet Evropa! Nuk ndalet koronavirusi
27/02 11:13
Michael Roth: Në 24 mars, sinjal i qartë për Ballkanin Perëndimor
26/02 20:22
Del “Anti-Greta”: 19 vjeçarja gjermane që lufton aktivisten e klimës!
26/02 20:15
Lamtumirë BE/ Migracioni po ndryshon kahje
26/02 19:37
Vajza që qeshte nis një jetë të re larg bombave
26/02 19:33
Papa sfidon koronavirusin, përqafon besimtarët pa maskë
26/02 19:28
Vendimi i Hong Kongut/ 1200 usd dhuratë për çdo banor
26/02 19:26
Mbërrin koronavirusi në Greqi/ Konfirmohet rasti i parë, një 38-vjeçare që kishte qenë në Itali
26/02 15:53
Koronavirusi frenoi ekonominë! Parashikime se e gjitha bota do hyjë në recesion
26/02 15:30
12 të vdekur në Itali/ Koronavirusi shfaqet në disa vende evropiane, viktima edhe në Francë
26/02 15:22
Java e modës në Francë! Dior dhe Saint Laurent në pasarelë…
26/02 14:35
“Stupid love”/ Gati albumi i ri i Lady Gaga-s
26/02 14:28
Karnavalet në Nicë… Spektakël në qytetin francez
26/02 14:15
Koronavirusi ndryshon ritet fetare! Në Filipine besimtarët ndryshojnë ritualin në kishë
26/02 14:13