Furra e bukës që nuk u mbyll/ Mireli: Kjo punë është mision dhe ato ditë duhet të bëja të pamundurën
05/12/2019 20:40

Ky që shihni në foto është Mirel Muka, ai e ka furrën e bukës ngjitur me ish hotel Tropikal në Durrës dhe nuk e ka mbyllur atë për asnjë moment. Pas tërmetit aj u ka thënë punëtorëve të largohen pasi njëri nga punëtorët Esat Dragoi rrezikoi jetën. Ndërkohë pas tërmetit ai hapi furrën dhe ju ofroi bukë banorëve dhe punonjësve që punojnë ngjitur me godinat e shembura. Në një lidhje live në Top Channel me gazetaren Anila Hoxha ai tha: “Kjo punë është mision dhe ato ditë duhet të bëja të pamundurën. Pamë tmerrin ato ditë e përjetuam keq megjithëse bëra të fortin. I largova punonjësit dhe i ndihmova aq sa munda ata që kishin nevojë , kush nuk mundej u jepja dhe pa lekë bukët. Unë kam jetuar 18 vjet në Zakynthos dhe atje tërmetet janë të shpeshta, po nuk pasur ndonjëherë dëmtime si këtu”.

Protestë për ujë/ Banorët e fshatit afër Korçës kanë vetëm një orë në ditë
06/08 12:27
Kapen duke transportuar 14 emigrantë të paligjshëm, arrestohen në flagrancë 6 shtetas
06/08 12:00
Top News – Rinas, vrasja e taksisit/ Arrestohen dy vëllezër si autorë
06/08 11:30
Top News – Vrasja në Gjirokastër/ Në pranga 33 vjeçari, pranoi krimin
06/08 11:23
E rëndë në Elbasan/ Makina përplas kalimtarin për vdekje dhe ia mbath nga vendngjarja
06/08 11:07
Apeli i mjekut të QSUT: Kujdes masat, epidemia do vazhdojë
06/08 11:01
Top News – Dyshohet të jetë vrarë/ Gjendet i pajetë pranë kamionçinës
05/08 22:12
Top News – Covid, situata alarmante/ Meta-Rama duhet të shtojë buxhetin!
05/08 22:12
Top News – Meta dekreton shtyrjen e fiskalizimin/ Ja ligjet e publikuara
05/08 22:02
Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone/ PD dhe LSI akuzojnë Ramën: Merr në dorë të gjitha fondet e BE
05/08 19:54
Top News – Shiu shuan flakët në vend/ MM-u dogjën 140 ha shkurre e pyje
05/08 19:54
Covid-19, Ministria pranon shifrat/ Më shumë shtrime në dy spitalet se raportimet zyrtare
05/08 19:45
6 viktima dhe 139 raste/ Tirana mbetet vatra kryesore me numrin më të madh të infektimeve ditore
05/08 19:43
Flor Binaj & Ori Nebijaj qajnë hallet nën det – Pushime On Top 3
05/08 19:40
Top News – Qindra viktima në Bejrut/ ‘Arrest shtëpie për përgjegjësit’
05/08 19:38
Top News – Sejko-ekonomia nis rritjen me 2021/ Rikuperimi pas pandemisë
05/08 19:13
Top News – Sekuestro ndaj Ndroqit/ Avokati-ka shkelje të rënda ligjore
05/08 18:20
Top News – Vrasja e taksistit/ Policia shoqëron disa të dyshuar
05/08 17:43
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – 6 viktima dhe 139 të infektuar/ Rekord infektimesh
05/08 17:20