Fëmijët në Siri nuk kanë ushqime/ Thirrja e 38-vjeçares nga Tirana me tre të mitur në kamp
22/10/2019 19:33

Rreziku i shqiptarëve në Siri shtohet dita ditës, siç dëgjohet në audion e Klotilda Zanit, 38-vjeçares që është larguar më 2014 nga Shqipëria së bashku me bashkëshortin dhe 3 fëmijët e vegjël, Adnin, Selmën dhe Esmën. “Motra ime, kalamajtë, gratë nënat janë njerëz të manipuluar për këtë cështje dhe nuk kanë faj. Mendoj se nuk duhet të paragjykohen ëpr këtë gjë se ato kanë vajtur me partnerin e tyre. Nuk ma merr mendja se janë indoktrinuar ato tani kërkojnë të kthehen në Shqipëri për të vazhduar një jetë të re”, shprehet Florin Cami. Vëllai i Klotildës tregon i shqetësuar rrallimin e bisedave me të me nisjen e agresionit turk si dhe vështirësitë që njerëzit e tij po kalojnë në kampin Al-howl.

Pasuritë e sekuestruara, Shqipëria “kopjon” modelin Italian
15/11 20:32
Shtatzënat nuk vaksinohen/ Rrezikohen nga gripi, por ngurojnë të mbrohen
15/11 19:49
Meta padit kreun e KED/ Presidenti: Dvorani ka shkelur ligjin me qëllim
15/11 19:45
“Kushtetuesja” nuk njeh Vorpsin/ Pranon vetëm anëtarët e betuar para Presidentit
15/11 19:32
Panairi i Librit/ Preç Zogaj sjell “Anjeza nuk u zgjua”
15/11 16:18
Gjirokastër, mbi 200 ndërtesa janë shembur në 20 vite
15/11 15:44
“Albstar” ndërtoi stadiumin/ Arena Kombëtare kushtoi 75 milionë euro
15/11 15:40
IKMT ndërhyn tek Astiri/ Shkon në 35 numri i ndërtimeve që shkatërrohen
15/11 15:27
“Kuvendi shpërndahet me një dekret”
15/11 13:06
Përplasjet për ‘Kushtetuesen’, seancë e jashtëzakonshme në Kuvend. Votohet rezoluta
15/11 13:04
“Njohjet nuk tërhiqen”/ Çfarë po ndodh me njohjet e Kosovës
15/11 12:59
Vazhdojnë shembjet, nuk pati përplasje sot gjatë aksionit të IKMT, por kaos në trafik
15/11 12:50
Lapidari kthehet në vend plehrash! Ura vajgurore, plehrat hidhen edhe në rrugën nacionale
15/11 12:48
Pasuritë e sekuestruara, konferencë në Tiranë për menaxhimin e tyre
15/11 12:46
Betohet edhe Fiona Papajorgji, Gjykata Kushtetuese me 4 anëtarë të rinj
14/11 20:22
Debati mbi dekretin/ Xhaferllari betohet para Metës si gjyqtare e ‘Kushtetueses’
14/11 20:09
Fermë në sheshin “Skënderbej”/ Për dy ditë 400 fermerë në një panair
14/11 19:46
Betohet Elsa Toska, gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese
14/11 19:40
Mësim për mjedisin, nxënësit: Mësuesit e neglizhojnë
14/11 16:04
Në Shqipëri, 80 mijë diabetikë/ Çdo vit shtohen 4000 raste të reja të sëmundjes
14/11 15:56