Emri i Maqedonisë, Kammenos kërkon referendum
14/01/2018 13:14

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi për emrin e Maqedonisë.

Ivanoviç prehet në Beograd, në funeral mungon Vuçiç
18/01 15:14
Ligji për gjuhën shqipe, qeveria e Maqedonisë: Keqardhje
18/01 09:40
Homazhe për Ivanoviçin. Trupi i tij do të prehet në Beograd
17/01 20:45
Maqedoni, Ivanov nuk dekreton ligjin për gjuhën shqipe
17/01 20:37
Emri i Maqedonisë, Kammenos kërkon referendum
14/01 13:14
Ligji për gjuhën shqipe, dekreti i Ivanov do të jetë brenda afatit
13/01 12:26
“Shqipja” në tryezën e Ivanov, maqedonasit kërkojnë bllokimin
12/01 20:23
Ballkani, si “Game of Thrones”
12/01 14:43
Fajon paralajmëron: Integrim në BE, ose Ballkani merr drejtim tjetër
11/01 20:23
Takimi sekret Kotzias-Dimitrov
11/01 20:19
Shqipja gjuhë zyrtare; duhet firma e Ivanov
11/01 19:35
Shqipja gjuhë zyrtare, Kuvendi në Maqedoni voton ligjin
11/01 15:27
Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit në BE, Juncker: Nuk ndodh gjatë mandatit tim
11/01 12:12
Pengesat e integrimit në BE
09/01 14:44
Bullgaria: Reduktim tarifave “roaming”
08/01 21:54
Përçahet edhe BESA, kryesia shkarkon kryetarin
07/01 13:29
Kotzias: Të vendosur të zgjidhim problemet me fqinjët
04/01 20:18
‘Berlin Process Plus’, nisma e re gjermane për Ballkanin
04/01 15:10
Zaev dhe Tsipras, zgjidhje për emrin e Maqedonisë
03/01 12:27
Ziadin Sela prish koalicionin me Zaev, ikën nga qeveria
29/12 00:35