E plotë/ Çfarë dihet deri më tani për vrasjen në Tiranë, policia nis shoqërimet
20/01/2020 22:23

Tirana është tronditur mbrëmjen e sotme nga një ngjarje e rëndë që ka ndodhur në Tiranë në zonën e Astrit rreth orës 20:45. Top Channel ka zbuluar detaje ekskluzive në lidhje me ngjarjen. Viktima është 28 vjeçari Vilson Tafçiu nga Dibra dhe mësohet se ka ardhur ditën e sotme në Tiranë pasi ka pasur varrimin e gjyshes. Andi Bora ka zbuluar se ai nuk ka qenë i vetëm në kafe dhe është thirrur për të dalë jashtë lokalit ku më pas është ekzekutuar në një rrugicë. Gjithashtu mësohet se ai ka qenë i arrestuar në Francë për drogë dhe është deportuar në vendin tonë. Vlison Tafciu ka ikur nga Shqipëria në 7 mars të 2018-ës dhe ka ikur ne France, ku më 12 mars të 2018 e kanë arrestuar për shpërndarje të lëndëve narkotike dhe e kanë dënuar aty një vit. Ka bërë 8 muaj në paraburgim dhe më 6 nëntor të vitit 2018 është deportuar nga Franca në Shqipëri. Policia ndërkohë ka nisur shoqërimet për të marrë në pyetje dëshmitarët okular. Tiranë /Informacion paraprak Rreth orës 20.45, në Astir, në një rrugicë, në afërsi të një lokali, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi V.T, rreth 28 vjeç, i cili më pas ka gjetur vdekjen. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilat kanë bërë rrethimin e zonës në një perimetër të gjerë. Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore si dhe vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, grumbullimin dhe fiksimin e çdo prove që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe arrestimin e autorëve

Pezullohen qiratë e biznesit/ Rama: Gjobë kush bën presion për ti marrë
02/04 21:48
Paketë lehtësuese për mediat/Letra e hapur e gazetarëve europianë: Po hasim në vështirësi të mëdha
02/04 21:45
Top News – Një tjetër rast pozitiv/ Gruaja u infektua nga bashkëshorti
02/04 21:33
Emigrantët mbeten në kufi/ U lejuan nga pala greke, por jo nga ajo shqiptare në Kapshticë
02/04 21:09
Të moshuarit nuk binden/ Jetojnë vetëm dhe dalin për të bërë pazaret
02/04 21:07
“Jemi në pikun e epidemisë”/ Silva Bino: Ka një rënie të transmetueshmërisë
02/04 21:06
16 viktima nga Covid 19/ Humb jetën një 78-vjecar. 277 të prekur në Shqipëri, 8 prej tyre fëmijë
02/04 21:04
Top News – Port, dokumente false/ Sekuestrohen edhe një sasi cigare
02/04 21:00
Gazetarët e “luftës” kërkojnë ndihmë/ “Po Gazetarët me shkurtime pagash dhe shkurtime stafi”
02/04 19:30
Top News – Gazetarët, letër të hapur/ Duan paketë lehtësuese për mediat
02/04 19:22
Top News – Blinda dhe ambulanca/ Infektivi me foto, çfarë ndodh!
02/04 19:18
Turizmi i përjashtuar nga ndihma/ Asnjë biletë dhe asnjë udhëtim prej nisjes së pandemisë
02/04 19:15
Pezullohen qiratë e biznesit /Rama: gjobë kush bën presion për të marrë qeratë
02/04 19:12
Top News – Mafia e vizave/ SPAK dorëzon dosjen, 17 të pandehur
02/04 18:48
Top News – Shpërthimi i epidemisë/ A ndihmojnë ushtrimet fizike
02/04 17:48
Top News – Ndalesa e punës/ Qeveria ndalon pagesat e qirave
02/04 17:28
Top News – Sa mbrojnë maskat/ Ato të copës lahen me ujë të nxehtë
02/04 17:16
Top News – Replikat Bylykbashi-Rama/ U arrestua kryeministri në Bologna!
02/04 17:13
Top News – Të zbatohet rregullorja për ekuipazhin në portin e Durrësit
02/04 17:12
Top News – Xhaçka pas akuzave të PD/‘ Regjisorët e pashpresë të Babales’
02/04 17:10