Dokumentari “Us Kids”, dedikuar të mbijetuarve të Parklandit
27/01/2020 16:15

“US KIDS”, i shfaqur premierë në festivalin e filmit Sundance në Utah, është një dokumentar që ndjek të mbijetuarit e sulmit të 2018 në gjimnazin e Parklandit, aktivizimin e tyre politik si edhe pasqyron shpresat e një kombi me rini të traumatizuar.

Karnavalet e Brazilit/ Miliona vetë bëhen gati për festë
19/02 12:48
Shqetësim në BE e SHBA/ Pse po armatoset Serbia
19/02 12:45
Skemë e re punësimi, ja çfarë kriteresh duhet të plotësoni për të punuar në Mbretërinë e Bashkuar
19/02 11:18
Mbretëresha, “embargo” Harry-t/ Jo markë me emrin Sussex!
19/02 10:53
Kualifikohet Bloomberg, merr pjesë në debatin e demokratëve
18/02 17:41
Kërkohet mazhordom për kështjellën e “Downton Abbey”!
18/02 17:37
Presidenti i ri i Kroacisë, merr detyrën Zoran Millanoviç
18/02 16:41
Më e madhja në Evropë, HSBC shkurton 35 mijë vende pune
18/02 16:34
Vazhdon drama në familjen mbretërore, një tjetër divorc
18/02 16:00
Gjumi më i vonë, rrezik obeziteti për fëmijët
18/02 14:32
Njeriu më i pasur në botë do të japë 10 miliardë dollarë për kauzën e madhe
18/02 13:35
Mbi 1 miliard klikime për një këngë/ “Rap God” i Eminem thyen rekord në YouTube
18/02 13:31
Facebook t’i përshtatet BE-së/ Kërkesa e Brukselit për rrjetin social
18/02 13:07
Gylenistët, 700 urdhra arresti/ Turqi, nën hetim ushtria dhe ministria e Drejtësisë
18/02 12:30
Shpërthimi i Covid-19! Kina publikon studimin e gjerë rreth virusit të rrezikshëm
18/02 12:10
Në spitalin e Wuhanit, pacientët kurohen dhe vallëzojnë…
17/02 21:55
Britania nuk gjen qetësi/ Ikën “Ciara” dhe “Dennis”, vijnë stuhitë “Ellen” dhe “Francis”
17/02 20:07
Japoni/ Anija në karantinë, evakuohen shtetasit amerikanë
17/02 19:58
Shqiptarët në Britani, sensibilizim kundër dhunës
17/02 18:19
Rritet niveli i korrupsionit në Kroaci
17/02 17:56