Balotazhi në Maqedoninë e Veriut, garuesit kërkojnë votën e shqiptarëve
22/04/2019 19:51

Një ditë pas raundit të parë zgjedhor, dy kandidatët që do të gjenden përballë njëri-tjetrit në balotazhin e 5 majit për Presidecialet në Maqedoninë e Veriut, ai i partive në pushtet, Stevo Pendarovski, dhe Gordana Siljanovska e opozitës, i kanë kthyer sytë nga votat e Blerim Rekës.

Greqia, e përfshirë nga “ethet” e zgjedhjeve të katërfishta
18/05 20:30
Sulmohet banesa e ambasadorit amerikan në Athinë
15/05 15:11
Wake Up/ Dr. Luan Zyka kandidati shqiptar i prefekturës Selanik
13/05 12:47
Nis Presidenca “Pendarovski”. Në ceremoninë e Shkupit, edhe presidentët e rajonit
12/05 21:02
Votë për shqiptarët në Greqi/Janë kandidatë për Parlamentin Europian dhe zgjedhjet lokale
12/05 14:06
Greqi, Tsipras i mbijeton mocionit të mosbesimit përpara zgjedhjeve europiane
11/05 12:46
Serbia, paradë ushtarake mes tensioneve me Kosovën
10/05 21:03
Vuçiç tregon çfarë i tha Thaçit: Ju drejtova në serbisht…
09/05 19:25
Mal i Zi, 5 vite burg secili për udhëheqësit prorusë të opozitës
09/05 19:01
Dënohen pro-rusët. Mali i zi, gjykata jep vendimin për “grushtin e shtetit”
09/05 15:31
Greqia ul taksat; Tsipras: Erdhi koha që të shpërblehemi për sakrificën
08/05 22:37
Papa në shtëpinë e Nënë Terezës: Jam i lumtur që po vizitoj vendin ku ka lindur shenjtorja jonë
07/05 22:13
Maqedonia e Veriut vazhdon kursin properëndimor
07/05 09:59
Zgjidhet president i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski
06/05 12:37
Balotazhi i presidencialeve në Maqedoninë e Veriut, vendos vota e shqiptarëve
04/05 19:36
Papa Françesku, vizitë në vendlindjen e Nënë Terezës për herë të parë
04/05 19:29
Presionet serbe, ministri i Mbrojtjes: Nëse nuk na do BE-ja, ka aleanca të tjera
03/05 11:41
Dialogu, Presheva kërkon përfshirjen; Letër drejtuar BE-së
02/05 15:38
Daçiç: Pa marrëveshjen e Brukselit, Kosovën do ta kishim humbur
02/05 15:08
Konkurs rakie në Serbi, sprovë e vështirë nën efektin e alkoolit
30/04 11:56