Veliajt i masin temperaturën në hyrje: Mos humbasim kohë me bllokime si tek Astiri dhe Shqiponja
23/10/2020 15:12

Në Njësinë 3 ka nisur transformimi i 38 rrugëve e rrugicave, nga Rr. “Ilia Shyti”, “Marie Kraja”, “Sterjo Spasse”, “Vangjush Miho”, “Tonin Harapi”, si dhe Rr. “Arjan Xhumari”, “Paro Kita”, “Violeta Manushi” e “Genci Leka”. Pasi inspektoi punimet, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se kjo buqetë investimesh i rrit vlerën e pronës së qytetarëve. “Ajo që po ndodh në Njësinë 3 është si një revolucion. Sot po ndërhyjmë në38 rrugë e rrugica, sidomos në zonat që janë zhvilluar pas viteve ’90, ku shumë qytetarë kanë shkrirë gjithë pasurinë e tyre, djersën, mundin dhe kursimet. Kishte ardhur koha për të vënë dorë, nuk do të bëjmë arna të vogla, por kemi shqepur të 38 rrugët, për të bërë kanalizimet, ndriçimin, të fusim telat poshtë dhe krijojmë hapësira për trotuare”, tha ai. Veliaj siguroi banorët për përfundimin e punimeve në pranverë dhe kërkoi bashkëpunimin e tyre. “Mezi pres të kthehemi në pranverë, kur çdo gjë të ketë mbaruar. Çdo projekti që prek Bashkia e Tiranës i rrit vlerën pronës, ndaj dua t’i ftoj të gjithë qytetarët të jenë bashkëpunues, siç kemi qenë deri tani. E di që po ndërhyjmë në çdo cep të Tiranës, por janë punë që kanë pritur prej vitesh; në disa raste humbasim kohë kot,si tek Astiri dhe Shqiponja, dhe në disa raste na duhet të kapim kohën e humbur, sidomos në zonat e reja që i janë bashkuar Tiranës, si Fresku apo Liqeni i Thatë”, u shpreh kryebashkiaku. Ai nënvizoi se në fund vlerësohet vetëm puna. “Kush punon shpërblehet! Ne e kemi fokusin te puna, ashtu si edhe ju, dhe besoj që vetëm duke qenë të përqendruar, do dalim faqebardhë”, theksoi Veliaj. Deputetja e PS, Klotilda Ferhati theksoi vëmendjen që Bashkia e Tiranës i ka kushtuar gjithë zonës. Ajo vlerësoi bashkëpunimin e banorëve. “Janë qytetarë shumë bashkëpunues dhe që i vlerësojnë njerëzit e punës. Jam e kënaqur që i shërbej banorëve në këtë zonë sepse janë shumë të përgjegjshëm, janë banorë që kanë zgjedhur gjithmonë njerëzit e punës dhe jo njerëzit e gjumit”, deklaroi ajo. Ndërkaq, në turin e takimeve në Njësinë3, Veliaj mori pjesë dhe nëpërurimin e shtëpisë së znj. Alidije Mahmuti, e ndërtuar falës ndihmës së donatorëve privatë, që i janë bashkuar nismës së Bashkisë Tiranës. Gjithashtu, ai vizitoi edhe gjimnazin“A.Z.Çajupi”, ku bashkëbisedoi me nxënësit e mësuesit mbi ecurinë e deritanishme të procesit mësimor, si dhe për të parë nga afër masat anti-COVID.

Top Channe/ E rëndë në Pogradec! Babai plagos me çifte të birin, 47-vjeçari ishte i dehur
24/07 23:16
Top News/ Babai plagos me çifte djalin/ Pogradec, shkoi në banesë i dehur dhe e dhunoi të atin
24/07 22:59
Top Channel/ Shira të dendura gjatë pasdites! Rrëshqitje dherash në segmentin rrugor Gjegjan-Mirditë
24/07 22:22
Top Channel/ Babai qëlloi me armë djalin që e dhunoi! Flet për TCH xhaxhai: Dëgjuam që po qanin…
24/07 22:11
Top News/ Rrëshqitje masive dherash në Mirditë, bllokohet rruga. Rrezikohet dhe një trajler
24/07 21:57
Top News/ I zë shiu gjatë eksplorimit të lumit të Langaricës, bllokohen turistët në Përmet
24/07 21:56
Top Channel/ U plagos me armë nga i ati, 47-vjeçari transportohet me helikopter drejt Tiranës
24/07 21:26
Top News/ “Mos kalo”, SPAK bllokon apartamentin e ish-ministrit Ilir Beqaj në Vlorë
24/07 21:14
Top Channel/ Përfundon kontrolli i banesës së Beqajt! Oficerët e SPAK dalin me dosje dhe shkresa
24/07 20:48
Top Channel/ Babai plagos me çifte të birin, 47-vjeçari në gjendje të rëndë
24/07 20:05
Top News/ Babai plagos me çifte djalin në Pogradec, e qëlloi në banesë pasi i biri e goditi
24/07 19:56
Top Channel/ Bardhi: PS injoron Kushtetutën! Moszbatimi i vendimit të GJK për Xhaçkën, vepër penale
24/07 19:45
Top Channel/ SPAK shkatërron “konsullatën”! Deri në 45 mijë euro për dërgimin në SHBA
24/07 19:35
Top Channel/ Onkologjikun po e heton SPAK/ Mjekët e akuzuar për abuzim paraqiten para prokurorëve
24/07 19:33
Top Channel/ “KQZ, gati për votën e diasporës” Celibashi: Kemi ngritur strukturën administrative
24/07 19:22
Top Channel/Gruaja tentoi mbytjen me fëmijët! Flet për Top Channel bashkëshorti: S’jam unë shkaktari
24/07 18:45
Top Channel/ SPAK kontroll në banesën e ish-ministrit Ilir Beqaj në Lungomarek, ja çfarë u gjet
24/07 18:31
Top News/ Zjarr i qëllimshëm në Gjirokastër, flakët kërcënojnë fshatin
24/07 17:54
Top News/ ‘Hesapet’ e reja të Fatos Tushes në SPAK. Dosja për fshehje pasurie dorëzohet në gjykatë
24/07 17:21
Top Channel/ Zjarr masiv pranë Gjirokastrës, banorë dhe zjarrfikës në luftë me flakët
24/07 17:19