Top Talk/ Mentor Kikia: Prokuroria të flasë me prova për çdo abuzim në ndërtim
09/12/2019 16:41

Në Top Talk sot u fol për përgjegjësinë administrative dhe penale për ndërtimet në zonat e prekura nga tërmeti. Gazetari Mentor Kikia bëri apel që prokuroria të hetojë dhe nxjerrë përgjegjësit që me veprimet dhe mosveprimet e tyre kanë lejuar degradimin urban dhe ndërtimet abuzive jashtë kushteve teknike. Në Top Talk u bë apel edhe për krijimin e një filozofie të re për ndërtimin duke krijuar një sistem urban funksional dhe modern.

Dashamir Shehi në Top Talk: Ambasadorët na zhgënjyen. Rama ta bëjë si të dojë sistemin. Ne fitojmë
24/09 16:43
Frrok Çupi në Top Talk: Ilir Metës t’i hiqet e drejta e votës.
23/09 16:40
Paralajmërimi i Gjiknurit në Top Talk: Nuk presim pafund PD-në. Parlamenti do vendosë
22/09 16:39
Rudina Hajdari në Top Talk: Propozimi i PS për listat është truk. Padi në Kushtetuese nëse miratohet
21/09 16:43
Antishpifje në Top Talk: Cukalli nuk na dëgjon kush.Luarasi boll me fjalë duhet një draft alternativ
18/09 17:29
Ngjela në Top Talk: Rama të bëjë kujdes me detin. Ndryshe do akuzohet për tradhëti kombëtare
17/09 16:34
Mustafa Nano në Top Talk Rama të rikthejë “peshat e rënda” në qeveri, Basha idiot i dobishëm
16/09 16:40
Fidel Ylli në Top Talk: Futbolli nuk mund të mbetet peng i tekave. Nuk presim pa fund
15/09 16:48
Top Talk: Larg apo afër një karantine të re. Flet Shefja e Inteligjencës Epidemike në ISHP
14/09 17:20
Rrëfim ekskluziv në Top Talk: Gala me duart në trofeun e The Voice Kids of Belgium
11/09 17:13
Top Talk: Shpëtim Nazarko fut në scanner mazhormacën dhe opozitën. Avantazhet dhe disavantazhet
10/09 16:54
Top Talk: Murrizi në zgjedhje kundër çdo qelbësire politike. Me Ramën do flas pas 25 prillit
09/09 17:03
Bylykbashi në Top Talk: Opozita fiton 84 mandate. Skemat nuk e shpëtojnë Ramën nga humbja
08/09 17:01
Top Talk: Taulant Balla flet për ndryshimet në qeveri, listat e hapura dhe 5 Qershorin
07/09 16:54
Top Talk: Milaim Zeka krahason Albin Kurtin me Enver Hoxhën. Është antiperëndimor
07/09 16:52
Prof. Kabo Top Talk: Shuplakë politikës, keni mbaruar ciklin. SPAK t’iu hetojë pasuritë
31/07 16:42
Salianji në Top Talk: PD është shumicë, Rama tani ka dhe ndërkombëtarët kundër
30/07 16:57
Ministri Çuçi në Top Talk: Mazhoranca asnjë hap pas. Ndryshimet kushtetuese do të miratohen
29/07 16:45
Top Talk: Opozita paralajmëron veprime drastike, nëse Parlamenti ndryshon kushtetutën njëanshmërisht
28/07 17:11
Frrok Çupi në Top Talk: Ilir Meta ka futur shtetin në kurth. Mazhoranca e dobët që nuk e shkarkoi
27/07 16:53