Top News-‘Zonja e drogës’ kapet në Itali/ Vajza nga Shqipëria, lidhje me politikën
02/12/2021 21:14

36 vjecarja shqiptare Jona Mullaraj, është vënë në pranga nga policia italine. Mediat italiane kanë cilësuar këtë të fundit si ‘Zonja e drogës’, pasi ajo kishte marrë përsipër mirëmabjtjen e 450 kilogramëve drogë. Arrestimi I shqiptares dyshoeht të ketë ardhur, si pasojë e tradhëtimit nga bashkëpunëtori I saj 45 vjecar, i cili ky I fundit ka lajmëruar policinë se ka ndodhur një grabitje në një zonë të Milanos. Pas kërij sinjali, shërbimet policore kanë shkuar në vend ngjarje, ndërsa pa bërë ende kontrollin në banesën e 36 vjecares kanë ndjerë erën e rëndë të drogës. Ndërsa forcat policore kanë ushteuar një kontroll në banesën e Jonës, ata kanë gjetur fillimisht 80 kilogramë drogë. Përfshirja e shqiptares në këtë vepimtari kriminale është ende e paqartë, megjithatë autoritetet janë duke hetuar aktivitetin e saj. Mësohet se gruaja punonte në fushën e ndërtimit dhe njihej si një përkrahëse e partisë “Lega Nord”. Nga kontollet dhe verifikimet e llogarisë së saj në rrjete sociale, zbulohet se ajo publikonte foto me shumë politikanë të njohur, mes tyre, edhe Matteo Salvini. Sakaq, Mullaraj ishte dhe skeptike ndaj vaksinës COVID-19 dhe sistematikisht në rrjete sociale, publikonte të dhëna e fakte që kundërshtonin aplikimin e vaksinës në popullatë.

Top News-Padi penale për Bashën e Bardhin/Dy akuza nga komisioni i rithemelimit të PD
19/01 17:54
Top News-Omicron, momenti paraqet rrezik!/Brataj flet për tre fazat e shfaqjes së virusit
19/01 17:26
Top Channel/ Analiza vjetore e Policisë Elbasan, pjesë edhe Drejtori i Përgjithshëm Gledis Nano
19/01 16:52
Top News – Egjiptiani, ‘koka’ e rrjetit mafioz/ Drejtonte trafikun klandestin në Shqipëri
19/01 16:22
Top News – Në vetting gjyqtarja e videos me mafia/E vërteta sesi dolën në publik nga telefoni i saj
19/01 15:52
Top News – Çapja, gjyqi që shtyhet pa nisur!/ Akuzohet për vrasjet të dyfishtë në 2012
19/01 15:52
Top News – Meta vendos, a do pranojnë PD e PS!/Dy datat e mundshme për zgjedhjet në 6 bashki
19/01 15:45
Top Channel/ Ndërtimi shpëtoi kreditë/ Gjatë 2021 biznesi nuk ka rrezikuar me investime të reja
19/01 15:31
Top Channel/ Veliaj: Asnjë tërheqje nga projekti, kriminelët nuk caktojnë agjendën e qytetita
19/01 15:17
Top Channel/ Prishen ndërtimet te “5 Maji”, tensione gjatë aksionit
19/01 15:15
TOp Channel/ Mision për dialogun. Lajcak-Escobar, në Beograd dhe Prishtinë në fillim të shkurtit
19/01 15:13
Top Channel/ U dërgua në spital me temperaturë të lartë, e mitura humb jetën në spital
19/01 15:11
Top Channel/ Mesazhi i kryeministrit/ Ftesa për t’ju përgjigjur pyetësorit me 12 pyetje
19/01 15:08
Top Channel/ Zgjedhje të reja më 6 mars/ Presidenti Meta konsultohet vetëm me socialistët
19/01 15:06
Top Channel/Nisin punimet për Unazën Veriore,Balluku:Përfundon në 11 muaj, shpresoj të ruajmë afatet
19/01 14:32
Top News – ‘Të dëgjojmë njëri-tjetrin, larg llogoreve partiake’, Rama prezanton Këshillimin Kombëtar
19/01 14:03
Top Channel/ Humb jetën 3-vjeçarja.Babai: 9 ditë më parë na thanë se kishte virozë
19/01 13:28
Top Channel/ Vetëdeklarimi i pagave/ Bizneset kanë afat deri neser të tregojnë pagat e vërteta
19/01 13:27
Top News – U zbulua nga antenat e celularit/ 8 akuza për të riun nga Tirana, kapet në Tepelenë
19/01 13:26
Top Channel/ Shembje për ndërtimet e pastërmetit. IKMT aksion në lagjen “5 maji” në Tiranë
19/01 13:24