Top News – Zonat me covid/ Tani i tregon dhe Google Maps
24/09/2020 21:21

Tashmë dhe Google Maps do të tregojë se ku janë zonat me rastet e reja të COVID 19. Dihet që Google ka shtuar shumë aplikacione në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia, si psh njoftimin në rast vonese të transportit publik, apo treguesin se cilat supermarkete kanë shumë njerëz. Tani Google ka njoftuar se do të lehtësojë popullatën duke e njoftuar në lidhje me rastet e reja në zonat, në të cilën do t’u duhet të lëvizin. Aplikacioni do te jetë aksesibel në të gjithw botwn dhe ka pwr tw qenw i aksesueshëm për IOS dhe Android që brenda kësaj jave. Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, koronavirusi ka prekur mbi 31 milionë njerëz në mbarw globin. Prej tyre, mw shumw se 966 mijë kanë humbur jetën dhe mbi 21 milionë janë shëruar.

Top News – Aktori me famë botërore/ Nzjerr parfum ‘kundër urisë’
23/10 22:34
Top News – Shtetrrethim në Francë/ Izolohen 46 milionë persona
23/10 22:29
Top News – `Kujdes në Stamboll`! Ambasada e SHBA-së në Turqi
23/10 22:28
Top News – Vendi i tretë Arab/ Sudani `pajtohet` me Izraelin
23/10 22:26
Përballja Trump-Biden/ Debati i dytë dhe i fundit para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit
23/10 20:05
Top News – Fotografia e vitit/ Jeta e egër, fiton tigri siberian
23/10 19:03
Top News – SHBA, debati final/ Ekspertët: Fitoi Trump!
23/10 18:41
Top News – Theu rregullat anti-covid/ Kërkohet dorëheqja e ministrit Çek
23/10 17:47
Top News – Ashpërsimi i abortit/ Shpërthejnë protestat në Poloni
23/10 17:46
Top News – Misteri i zhdukjes/ Ku është gruaja e Kim Jong Un!
23/10 17:44
Top News – Dy botë të ndryshme… Trump dhe Kallstadt, fshati i tij i origjinës!
23/10 15:21
Top News – Smartfonët e rinj/ Huawei prezanton Mate 40
23/10 14:40
Top News – Të godasësh në shenjë! Holandezi imagjinon fjalëkalimin dhe hyn në llogarinë e Trump-it
23/10 14:38
Top News – Vendi që refuzoi izolimin/ Rriten infektimet, por Suedia nuk ndryshon strategji
23/10 14:31
Top News – SHBA: Hakerët rusë shënjestruan shtetet dhe qeveritë lokale
23/10 14:06
Top News – Studimi/ E ftohura mund t’ju mbrojë nga Covid-19
23/10 12:44
Top News – Trump dhe Biden, debati i fundit para zgjedhjeve!
23/10 12:42
Top News – Evropa në krizë! Vala e dytë “bën kërdinë”
23/10 12:41
Top News – Do ndërtohet në Gjermani/ Qendra hapësinore e NATO-s
23/10 12:41
Top News – Bild: Gjermania përgatitet të nisë vaksinimin për koronavirus para fundit të vitit
23/10 12:38