Top News/ Zelenski ‘histerik’, ushtria në telashe! Kremlini: Prandaj kërkon ndihmë nga Perëndimi
21/05/2024 15:04

Kremlini tha të martën se presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy po kërkonte një përfshirje më të madhe të Perëndimit në konflikt, sepse forcat ukrainase ishin në një situatë jashtëzakonisht të pafavorshme në vijën e frontit. Zelenskiy i tha Reuters të hënën se ai po i shtynte partnerët perëndimorë që të përfshiheshin më shumë në luftë duke ndihmuar në rrëzimin e raketave ruse mbi Ukrainë dhe duke lejuar Kievin të përdorë armë perëndimore kundër pajisjeve ushtarake të armikut pranë kufirit. I pyetur për intervistën e Reuters, zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se disa zyrtarë ukrainas, përfshirë Zelenskin, janë përfshirë shpesh nga histeria gjatë ditëve të fundit. "Kjo, për shkak të pozicionit jashtëzakonisht të pafavorshëm të forcave të regjimit të Kievit në front," tha Peskov për gazetarët.

Top News/ Bie emigracioni drejt BE! Aplikimet për azil u ulën me 24% në tremujorin e parë
20/06 17:55
Top News/ Mbi 1000 viktima nga i nxehti / Pelegrinazh në 50 gradë celcius, më e keqja do të vijë
20/06 16:26
Top Channel/ U dënuan për marijuanë, falen 2.5 milionë amerikanë!
20/06 15:20
Top News/ Alarm në Gjermani, rrezik terrorist/ Arrestohet agjenti i fjetur i ISIS, planifikonte sulm
20/06 14:51
Top News/ Përvëlim në 40 gradë celcius dhe stuhi / Moti ekstrem gjunjëzon Evropën, kaos në kontinent
20/06 12:35
Top News/ Tymosni hashah, mos pini alkool…Çfarë i tha policia gjermane fansave të Euro 2024?
20/06 12:32
Top News/ Kim Jong un, dy qen dhuratë për Putin / ’Romancë’ mes dy liderëve në Korenë e Veriut
20/06 12:27
Top News/ SHBA rihap portin në Gaza…U mbyll pas motit të keq, më shumë ndihma në enklavë
20/06 12:20
Top News/ Putin bën shoferin e Kim Jong un / Në limuzinën antiplumb 450 mijë dollarëshe
20/06 12:19
Top News/ Ruanda nuk ‘tremb’ klandestinët / 880 emigrantë në Britani në një ditë të vetme
20/06 12:11
Top News/ Garda Revolucionare, grup terrorist / Irani i tërbuar me Kanadanë: Veprim politik
20/06 12:09
Top News/ Pas Penianit, Putin në Vietnam / Vendi neutral për pushtimin e Ukrainës, SHBA e zemëruar
20/06 12:09
Top Channel/ Lajcak pas Prishtinës në Beograd, analistët: “Mision i pamundur”!
20/06 11:58
Top Channel/ Hezbollahu kërcënon Izraelin: Gati për luftë, s`do keni ku të fusni kokën!
20/06 11:57
Top Channel/ Putin “ofensivë diplomatike”, pas Koresë së Veriut “zbarkon” në Vietnam!
20/06 11:56
Top Channel/ E pabesueshme sa kushton një litër naftë në Palestinë! Banorët përdorin vajin e gatimit
20/06 11:50
Top News/ Shpërndarja e ndihmave në Gaza/ Porti i përkohshëm i ushtrisë amerikane rinis punën
20/06 10:09
Top News/ E pazakontë në Las Vegas, rishfaqet monoliti “pasqyrë” pas tre viteve
20/06 09:21
Top News/ Franca i shpall ‘luftë’ antisemitizmit, Macron nxjerr urdhrin për shkollat
19/06 22:36
Top Channel/Italia ndryshon kushtet, përgjysmohet tarifa, përshpejtohen procedurat për azilkërkuesit
19/06 22:16