Top News – Vuri eksploziv në banesë/ Fushë-Krujë, në kërkim 23 vjeçari
13/07/2020 12:55

Natën e kaluar një sasi lënde eksplozive e paketuar është hedhur drejt banesës së një shtetaseje në Fushë-Krujë. Policia e lidhi ngjarjen me operacionin policor, pas një hetimi 8-mujor, që në fundjavë çoi në pranga 4 shtetas dhe në kërkim 2 të tjerë, pasi shfrytëzuan seksualisht dhe e nxitën të përdorë drogë një 17-vjeçare. Grupi ushtronte veprimtari kriminale dhe në fushën e kultivimit të kanabisit. Rreth orës 23.00 të së dielës, nëna e vajzës së abuzuar konstatoi pakon e dyshimtë dhe njoftoi policinë, e cila zbardhi motivet e ngjarjes dhe vijon të punojë për kapjen e të dyshuarit dhe personit tjetër në kërkim. Forcat antieksploziv të RENEA-s pas verifikimit kontatuan se pako e pashpërthyer ishte lëndë plasëse artizanale, ndërsa policia identifikoi si autor të dyshuar të ngjarjes 23-vjeçarin A.B. i shpallur në kërkim dy ditë më parë për “prodhim e shitje narkotikësh”, “nxitje të përdorimit të drogës” dhe “shfrytëzim të prostitucionit” bashkë me persona të tjerë. Pas operacionit policor, i dyshuari në kërkim ka kërcënuar me lëndë plasëse familjen e së miturës. Policia vijon të punojë për kapjen e 23-vjeçarit, që e rëndon pozitën e tij para ligjit dhe me një tjetër vepër penale.

Normalizohet kalimi në Kapshticë/ Autoritetet greke nuk bëjnë tampon, kalimi i kufirit më i lehtë
15/08 20:28
Hetimet për vdekjen e 10 vjeçarit/ Kakavijë mijëra persona në rradhë
15/08 20:25
73-vjeçari që mposhti Covidin/ I sëmurë me diabet, 4 unaza në zemër dhe trompozë në mushkëri
15/08 20:25
Lahuta gjallëron alpet/ Takimi mes brezave në Curraj të Epërm
15/08 20:20
Vijon vargu i automjeteve në kufirin shqiptaro grek: Pa koment
15/08 20:04
Rama: Po flasim me Greqinë/ Kryeministri: Keqardhje për ata që po qëndrojnë në radhë
15/08 19:58
6 viktima, 143 të infektuar/ Në spital edhe pacientë negativë, mjekohen për pasojat e sëmundjes
15/08 18:54
Top News – Ish kryeministri Prodi/ Italia duhet të shohë nga Shqipëria
15/08 18:50
Top News – Covid 19, bilanc tragjik/ 6 viktima dhe 143 raste të reja
15/08 18:46
Top News – Tre të tjerët e sulmit/ Pogradec, do rrinë 40 ditë në qeli
15/08 18:30
Top News – Operacioni ‘parandalimi’/ I riu do të bënte masakër në qytet
15/08 18:19
Parandalohet vrasja e trefishtë në Fier/ Qarkullonte ma automatik nëpër qytet, kapet autori
15/08 17:47
Parada e makinave të vjetra/ Eventi “retro” me muzikë. Himni kombëtar interpretohet me kitarë
15/08 17:47
Top News – Rruga e Durrësit, punimet/ Kufizimet dhe rrugët e bllokuara
15/08 17:33
Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 143 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orë
15/08 16:47
Artizanët e bakrit në Berat, shqiptarët blejnë më shumë kazanë rakie
15/08 16:26
4 mijë flamingo në Darzezë/ Shpendët vijnë në Shqipëri, nga Franca, Spanja dhe Italia
15/08 16:19
Pandemia na bëri kursimtarë/ Në plazh me çadër dhe ushqim me vete
15/08 16:18
Nga e hëna, kalimi pa teste covid/ Policia: analiza duhet bërë në një laborator të çertifikuar
15/08 15:43
Rama: Po flasim me Greqinë/ Kryeministri: Keqardhje për ata që po qëndrojnë në radhë
15/08 15:41