Top News – ‘Vota është e juaja’/ Soreca- Keni fuqinë të vendosni, BE është me ju
23/04/2021 16:51

Vetëm 2 ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 25 prillit, prandaj edhe ambasadori i BE në Tiranë Luiigi Soreca ka dhënë një mesazh për qytetarët shqiptarë, që të dalin në votime duke thënë se qytetarët kanë fuqinë të vendosin kush do i përfaqësojë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ u bën thirrje shqiptarëve që të ushtrojnë të drejtën e tyre e të votojnë dhe nënvizon faktin se Bashkimi Evropian do të jetë në krah të tyre në ditën e zgjedhjeve. Soreca tha se më 25 prill, fuqia demokratike e qytetarëve është votimi “Të dashur miq sot është fundi i fushatës elektorale në Shqipëri. Nesër është një ditë heshtje dhe reflektimi prandaj doja të shfrytëzoja rastin për tu drejtuar një mesazh para zgjedhjeve. Më 25 prill ju keni fuqinë të vendosni se kush do tu përfaqësojë më 25 prill. Kush do ti bëjë ligjet që do të ndikojnë në jetën tuaj dhe kush do vendosë për reformat e nevojshme për integrimin në Be.

Top Channel/ Tronditet dhe Korça! Një i plagosur me armë zjarri
12/05 02:25
Top Channel/ Atentat në Elbasan, vritet 41-vjecari, viktima Everest Çaka. Plagoset bashkëshortja
12/05 02:24
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 22:31
Top News – Kush është viktima e atentatit mafioz/ Historia e tij nis me një disko në Barcelonë
11/05 21:56
Top News – Shefi i Policisë që shkarkoi Rama/ Riemërohet në post nga drejtori Ardi Veliu
11/05 21:45
Top News – Organizatat terroriste në Shqipëri/ Ja emrat, vendimi botohet në fletoren zyrtare
11/05 21:44
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 21:43
Top News – Shitësit e kokainës kapen në befasi/ Durrës, sekuestrohet 1 kg drogë 2 në pranga
11/05 21:42
Top Channel/ Ekzekutimi i 41-vjeçarit në Elbasan, mbërrin në vendngjarje Ardi Veliu
11/05 21:31
Top News – A janë votat, kusht për ministër! Emrat e mundshëm të kabinetit ‘Rama 3’
11/05 21:27
Top News – Manovrat ushtarake mbi Adriatik/ Ushtarakët amerikanë ndërhyjnë në Durrës
11/05 21:26
Top Channel/ Ekzekutim në Elbasan, qëllohet për vdekje 41-vjeçari
11/05 21:00
Top Channel/ Qëllohet për vdekje i riu në Elbasan, shpëton vajza që ishte në makinë me të
11/05 20:59
Top News – ‘Xubi’ i Yzberishtit vdes në aksident/ Në luftë me bandat, por jetën ia mori motorri
11/05 20:20
Top News – ‘Pandora V’, në operacion Shqipëria/ Objekte të vjedhura arkeologjike, 67 arrestime
11/05 20:19
Top News – Shkarkimi, strategjia e Ilir Metës! A do dëshmojë presidenti në komisionin hetimor!
11/05 20:18
Top Channel/ Kërpudhat kanë vrarë dhe më parë/ Në 5 vite ka pasur 50 helmime, 3 nuk mbijetuan
11/05 20:03
Top Channel/ Dhuna në familje, burrat asnjëherë nuk i shikojnë problemet tek vetja
11/05 20:01
Top Channel/ Këtë vit më pak mjekë të rinj/ Vetëm 190 të rinj kanë nisur specializimet këtë vit
11/05 19:59
Top Channel/ Qeveria tërhiqet nga gjoba automatike për mjetet e pasiguruara
11/05 19:56