Top News – Videoja shokuese e policies/ Agjenti qëllon dhe vret 13 vjeçarin latin
16/04/2021 15:02

Tensioni është ngritur në qiell në Chikago ku policia ka publikuar videon në të cilën një agjent i ka qëlluar me pistoletë 13 vjecarit Adam Toledo, duke i marrë jetën atij. Në videon pak sekondëshe, shihet polici ndërsa ndiqte djaloshin në një rrugicë dhe i kërkon të ndalojë dhe të hedhë në tokë armën që kishte në dorë. Por, sapo ngre duart lart, 13 vjecari preket nga një plumb në gjoks, duke vdekur në vend. Ka qenë vetë policia ajo që ka shpërndarë imazhet nga kamera në trupin e agjenitit që ka qëlluar. Ngjarja ndodhi 29 marsin e kaluar. Djaloshi nuk duket se ka një armë në dorë ndërsa urdhërohet të ndalojë dhe të ngrejë duart lart. Në vijim të imazheve të publikuara tregohet një pistoletë afër vendit në të cilin djaloshi është rrezuar. Pas publikimit të videos në të gjithë cikagon ka patur manifestime. Kryebashkiakja e qytetit Lori Lightfoot, e cilësoi madje videon mizore dhe tronditëse dhe bëri apel për qetësi.

Top News – 4 humbje jete të tjera nga Covid/ Infektimet e reja në nivelet më të ulta
11/05 02:51
Top News – Variant indian i Covid 19/ OBSH: Po kthehet në shqetësim global
10/05 22:55
Top News – Raketa në drejtim të Jeruzalemit/ Militantët e Hamasit: Do e bëjmë sërish
10/05 22:54
Top News – Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut/ Borrel: Nuk do veçohen nga procesi i anëtarësimit
10/05 22:53
Top Channel/ Përleshjet të ashpra të palestinezëve me forcat e sigurisë në Jeruzalem – Pa koment
10/05 21:16
Top Channel/ Imazhe të shkatërrimi në xhaminë e Al-Aqsa pas përleshjeve – Pa koment
10/05 21:15
Top Channel/ Turistët rikthehen drejt Romës pas zbutjes së masave kufizuese të virusit – Pa koment
10/05 21:15
Top Channel/ Izraeliti sulmon me makinë protestuesit palestinezë pas goditjeve me gurë – Pa koment
10/05 21:14
Top Channel/ Koloni hebre sulmon me makinë protestuesit palestinezë në Jeruzalem – Pa koment
10/05 21:14
Top Channel/ Forcat izraelite shpërndajnë me dhunë muslimanët pranë portës së Luanit në Jeruzalem
10/05 21:13
Top Channel/ Bavaria rihap ‘tarracat e birrës’ në liqenin Starnberg pas zbutjes së kufizimeve
10/05 21:12
Top News – Në ePrix të Formula E/ Princat e vegjël të Monakos ‘rrëmbejnë’ skenën
10/05 19:11
Top News – Talebanët shpallin armëpushim/ Nuk ka sulme në Afganistan për festën e bajramit
10/05 18:52
Top News – Luftë civile në Francë…. Vjen letra e dytë paralajmëruese me 75 mijë firma
10/05 18:47
Top News – Një leopard në arrati/ Operacion i madh kërkimi, banorët në panik
10/05 18:30
Top News – Ura e xhamtë kthehet në kurth/ Turisti kinez mbetet i varur në 100 metra lartësi
10/05 18:19
Top News – ‘Mallkimi’ i smartfonëve/ Antropologët-janë kthyer në vendin ku ne jetojmë
10/05 18:11
Top News – Pasaporta e Gjelbër/ BE, fillon testimi në 18 vende anëtare
10/05 18:11
Top News – Ditëlindja kthehet në tragjedi/ SHBA, shtatë të vrarë me armë zjarri
10/05 14:41
Top News – E pazakontë në Zelandën e Re/ Sulm me thikë në vendin e paqtë, katër të plagosur
10/05 14:41