Top News/ Veliaj me socialistët e Njësisë 8/ ‘Kush djeg goma, mund të djegë dhe Shqipërinë’
13/06/2024 21:07

Në 33-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste, Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj teksa ka marrë pjesë në takimin me strukturat e Partisë Socialiste në Njësinë 8 falenderoi çdo socialist që ka kontribuuar në vitet më të vështira të PS. Ai tha se ky 33-vjetor i themelimit të PS është edhe një moment për theksuar punën e madhe që është bërë për Tiranën dhe Shqipërinë. “Sot jetojmë në ditët më të mira të Tiranës dhe të Shqipërisë, por ama duhet të kujtojmë se kjo forcë që fiton betejë pas beteje, ka pasur edhe ditë të vështira, e megjithatë as nuk u lodh, as u dorëzua, as hoqi dorë, as nuk i tradhtoi idealet, as bëri pazar, ama qëndroi fort. Sot është dita për të festuar ata burra dhe gra, shokë dhe shoqe, motra dhe vëllezër, që i kanë qëndruar këtij ideali në ditët kur ishte jashtëzakonisht e vështirë ta bëje këtë.”

Top News/ Protestë para Kuvendit/ Përplasje me policinë, kërkohet vota e diasporës
18/07 22:48
Top News/ Debate në Kuvend për mikrokreditë/ Bardhi përplaset me Felajn: Raportin ma dha burri tënd
18/07 22:23
Top News/ “Burri tënd ma dha, ai ma solli”, debat i ashpër mes Bardhit e Felajt në Kuvend
18/07 22:20
Top Channel/ Korreshi: Një i moshuar nuk merr dot bukën thatë në ditë, minimalisht t’i vëmë djathin
18/07 19:50
Top Channel/ Braçe i ashpër në Kuvend: Injorantët identifikohe lehtësisht, doja që seanca…
18/07 19:49
Top Channel/ “Burri jot ma solli”, përplasje e fortë në Kuvend mes Bardhit dhe Felajt
18/07 19:49
Top Channel/ Mikrokreditë, Bardhi: Nuk vepruat në kohë! Guvernatori Sejko: Duhen ndryshime ligjore
18/07 19:41
Top News/ Abuzimi me fondet e BE. PS rrëzon mocionin e PD-Të presim raportin final
18/07 16:42
Top Channel/ “S’jam aq inteligjent sa ti”, plas debati në KLP për transferimin e disa prokurorëve
18/07 15:50
Top Channel/ S’pranohet kërkesa e opozitës, donte seancë debati për “33 milionë eurot e vjedhura”
18/07 15:11
Top Channel/ Votohet deklarata për Greqinë! Kuvendi i kërkon Athinës që të heqë ligjin e luftës
18/07 15:10
Top Channel/ Rama në Londër me krerët e BE-së, takim “kokë më kokë” me Mitsotakis!
18/07 15:08
Top Channel/ Vokshi ankohet për Gardën: Kush janë ata? S’mund të ndërhyjnë pa u thënë
18/07 14:52
Top Channel/ “E kuptoj që jeni në siklet”, Shehaj-Denajt: Keni hall…
18/07 14:50
Top Channel/ “Dhe ti më le pa fjalë”, Denaj i kthehet Shehajt: S’ke lexuar raportin e duhur
18/07 14:48
Top Channel/ Rama batuta dhe përqafime me Zelenskyn, Macron dhe Stoltenberg
18/07 14:16
Top Channel/ Manastirliu-Xhixhos: Ke opinione të bazuara në lajme portalesh, flisni sikur nuk e dini
18/07 14:03
Top Channel/ Xhixho: Në Facebook shohim fëmijët nëpër shkolla, e dini efektin që ka ndaj pedofilëve?
18/07 14:02
Top Channel/ “Profesorët në shkolla shpërndajnë drogë!” Manastirliu-Xhixhos: masa për çdo drejtues
18/07 13:42
Top Channel/ “Futët pedofilë në shkollë”, Xhixho-Manastirliut: Abuzohet me besimin e prindërve
18/07 13:40