Top News – Ushtari në Ukrainë falet mes luftimeve/ Videoja nga fushëbeteja pushton internetin
31/03/2023 18:39

Edhe pse me luftës, ushtarët që luftojnë në Ukrainë nuk e kanë braktisur besimin fetar, duke gjetur kohë për t’u lutur ose falur. Një video e ndarë në rrjetin social Tëitter është bërë së fundmi virale në internet, pasi tregon një ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse, duke u falur afër një beteje. Videoja është publikuar edhe nga ushtria ukrainase, por megjithatë nuk dihet me saktësi se në cilën zonë është duke luftuar ky ushtar çeçen. Luftime të ashpra po vazhdojnë në qytetin e Bakhmutit. “Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse në Ukrainë falet derisa beteja po zhvillohet aty pranë”, njofton ushtria ukrainase. Ndonëse ushtria e çeçeneve lufton përkrah Rusisë me liderin Ramzan Kadyrov, ka disa prej ushtarëve që luftojnë kundër rusëve.

Top News – A po planifikohet vrasja e Putin!/ Ukraina e di në kohë reale se ku është presidenti
30/05 21:10
Top News – Dua Lipa në botën e modës/ Dizenjon koleksionin e parë Versace
30/05 19:26
Top News – Vuçiç dhe Kurti i thonë ‘jo’ BE!/ Dy liderët refuzojnë ftesën për t’u takuar
30/05 19:23
Top Channel/ SHBA “ndëshkon” Kosovën, ambasadori: Anulimi i pjesëmarrjes në Defender 23,pasoja parë
30/05 18:14
Top News – Rama në Bratisllavë e Moldavi / Diskutohet ideja e Macron për Europën
30/05 17:48
Top News – Inteligjenca artificiale na kërcënon/ Flasin vetë krijuesit-Mund të zhdukë njerëzimin
30/05 17:48
Top News- NATO shton trupat në Kosovë / Kontigjent shtesë pas dhunës serbe ndaj KFOR në veri
30/05 17:04
Top Channel/ Mbyllet xhamia, “plasin” protestat në Kinë: Turma përleshet me policinë!
30/05 16:11
Top Channel/ BE e prerë: Të dyja palët kanë faj! Kina del në krah të Serbisë!
30/05 15:13
Top News – NATO, plan për anëtarësimin e Ukrainës / A do të marrë Kievi udhërrëfyesin në korrik?
30/05 14:40
Top News – Edhe Kina mbështet Serbinë: ’Po mbron sovranitetin dhe integritetin territorial’
30/05 14:06
Top News – Politikanë në shënjestër…! Sa e vështirë është të jesh truprojë?
30/05 12:49
Top News – F-16 në këmbim të Suedisë në NATO / Biden flet me Erdoganin, e uron për fitoren
30/05 12:36
Top Channel/ Greqia sërish në fushatë/ Rishpërndahet parlamenti për zgjedhjet e reja
30/05 12:27
Top News – Banda shqiptare me mln euro nga droga / Kapet në Itali, paratë i pastronin në ndërtim
30/05 12:20
Top Channel/ Wagneri rus niset drejt Kosovës, kompania izraelite jep alarmin!
30/05 11:42
Top News – Agjentët humbin jetën në aksident / Anija u përmbys në Lago Maggiore, katër viktima
30/05 11:33
Top Channel/ Borellit i humb durimi: Të patolerueshme aktet ndaj KFOR-it, ulni menjëherë tensionet!
30/05 11:21
Top Channel/ ”Serbia nuk shkel në Kosovë”, Kupchan: “Nuk guxon, s`e lejon NATO”!
30/05 11:20
Top News – Ukraina, sulm me dronë në zemër të Moskës / Hakmerret për Kievin, nuk ka viktima
30/05 09:52