Top News/ Ukraina ‘merr zemër’, sulm në Krime / Godet edhe një luftanije me raketat e saj Neptune
22/04/2024 11:56

Ukraina ka thënë se marina e saj e ka goditur edhe një anije të flotës ruse në Detin e Zi. Marina ukrainase goditi anijen e shpëtimit Kommuna në qytetin e madh të Krimesë së okupuar, Sevastopol, tha zëdhënësi i marinës ukrainase, Dmytro Pletenchuk. “Shkalla e dëmeve është duke u verifikuar”, tha Pletenchuk në Facebook. Ndërkohë, Mikhail Razvozhayev, guvernatori i vendosur nga Rusia në gadishullin ukrainas që Moska e uzurpoi më 2014, tha se është zmbrapsur një sulm “raketor” ndaj një luftanijeje ruse. “Rënia e copëzave shkaktoi zjarr të vogël, i cili u shua shpejt”, tha Razvozhayev në Telegram. Prej fillimit të pushtimit rus të Ukrainës më 2022, forcat e Kievit kanë arritur të fundosin anijet kyçe të marinës ruse, sikurse luftanijet Moska dhe Sergei Kotov, e të tjera. Disa anije të tjera janë dëmtuar. Shumica e anijeve të marinës ruse, që gjendeshin në bazën në Sevastopol të Krimesë të aneksuar paligjshëm nga Moska, janë zhvendosur në Novorusia.

Top Channel/ Borell jep alarmin: Konfliktet do dalin jashtë kontrollit, përfshirë Ballkanin!
30/05 15:38
Top Channel/Rrahën të dashurin e vajzës brenda në spital,mbetet në burg babai dhe 2 të afërmit e tij
30/05 14:54
Top News/ Vjen ndryshimi i madh në luftë / SHBA do të lejojë Ukrainën të godasë në territor rus
30/05 14:37
Top News/ Zbulohet ‘arma e re e Rusisë’ / Inteligjenca ngre alarmin në Evropë për zjarrvëniet
30/05 14:35
Top News/ ‘E gëlltiti’ motori i avionit / Vdes një person në aeroportin e Amsterdamit
30/05 14:35
Top News/ Ukraina teston ‘vrasësin e dronëve’ / I rrëzon nga kilometra larg me valë elektronike
30/05 14:33
Top News/ Izraeli merr kontrollin e kufirit / Rrezik përplasjeje me Egjiptin, do shkatërrojë tunelet
30/05 14:32
Top News/ Ura ‘e dashur’ e Putinit, në rrezik / Ukraina nis ‘blitzin’ e madh, 20 shpërthime në Krime
30/05 14:32
Top News/ Rusia, paralajmërim bërthamor për F-16 / ’Një sinjal nga NATO, do marrim hapa shtesë’
30/05 14:28
Top News/ Kthim në ditët e errëta të Luftës së Ftohtë / Mijëra dronë në kufijtë e NATO-s me Rusinë
30/05 14:25
Top News/ Lufta në Gaza, deri në fund të vitit / Izraeli paralajmëron: Edhe shtatë muaj të tjerë
30/05 14:24
Top News/ Qielli bëhet i kuq si gjaku / ’Armagedon bërthamor’, pamje apokaliptike mbi qytet
30/05 14:23
Top News/ Franca nis trajnuesit ushtarakë në Ukrainë / Vendimi është marrë, do të publikohet shpejt
30/05 14:21
Top News/ Mijëra persona ranë viktima / Operacion i madh evropian kundër krimit kibernetik
30/05 14:20
Top News/ ‘Vjell’ llavë dhe tym pa u ndalur / Vullkani në Islandë shpërthen prej dy ditësh
30/05 14:20
Top News/ Grumbullim masiv trupash në Kharkiv / Çfarë po përgatit Rusia? Ukraina forcon mbrojtjen
30/05 14:11
Top Channel/ I zbuloi të dashurën gjatë një takimi, baristi italian vret të fejuarën shtatzënë
29/05 22:29
Top Channel/ “Gënjeshtari më i madh i të gjitha kohërave”: Avokati i Trumpit sulmon Cohen!
29/05 16:17
Top News/ Avioni 55 metra metra në pikiatë në 4 sek /Tmerri në fluturimin që u përball me turbulenca
29/05 15:01
Top News/ Policia, bastisje në Parlamentin Evropian /Dyshime për propagandë ruse, në fokus asistenti
29/05 15:01