Top News – U kapën me hashash/ Jepet masat për 6 te arrestuarit
30/09/2020 18:11

Gjykata e Beratit ka dhënë kete te merkure masat e arrestit për 6 shtetasit e arrestuar 2-ditë më parë në Skrapar,në kuadër të operacionit policor "Kanioni", gjatë të cilit u gjet dhe sekuestrua një sasi prej 176, 5 lëndê narkotike "Canabis Sativa" e presuar. Edhe pse prokurori i çështhes, Gentjan Abazi ka kërkuar nga gjykata masën e sigurisë "arrest në burg" për të gjashtë të arrestuarit, gjyqtari i çështjes, Pëllumb Zaimi ka vendosur masën e sigurisë "arrest shtëpie" për Anxhela Beshirin, punonjësen e Policisë Bashkiake Durrës dhe masën e sigurisë "detyrim paraqitje" për kryeplakun e fshatit Çorogjafë, Fatos Lamaj. Ndërsa për 4 të arrestuarit e tjerë: Arben Lekli, Albano Bendo, Sefedin Dokaj dhe Fatjon Beshiri, gjyqtari Pëllumb Zaimi ka caktuar masën e sigurisë "arrest me burg" pa afat. Personat e sipërpërmendur u arrestuan 2-ditë, pas një hetimi 1-mujor.

Top News – Pas ndryshimit në kod/ Vendim për identifikimin elektronik
31/10 21:22
Aksident në aksin Lezhë- Shkodër! Makinat bëhen copë e çikë, dy të plagosur
31/10 21:10
7 viktima dhe 241 raste të reja/ Hapet spitali “Covid-3”, shtrohen pacientët e parë
31/10 19:40
Top News – Ndëshkohen të pabindurit/ 765 gjoba për qytetarë pa maska
31/10 18:32
Top News – Covid 19, bilanc tragjik/ 7 viktima dhe 241 raste të reja
31/10 18:30
Top News – Morën peng një person/ Himarë, në pranga 3 pengmarrësit
31/10 18:29
Shkelja e rregullave anticovid/ Gjobiten 765 qytetarë me 3 mijë lekë e 3 administratorë lokalesh me 3 mln lekë
31/10 17:19
Top News – Legjendari 007/ Ndahet nga jeta Sir Sean Connery
31/10 16:45
Top News – Shtimi i infektimeve/ Edhe Kosova me masa të reja
31/10 16:44
Top News – Pas deklaratave të Bashës/ Reagon komiteti teknik i eksperteve
31/10 16:41
Top News – Pandemia jashtë kontrolli/ Basha-shifrat fiktive, pak testime
31/10 16:39
Top News – Rama ka frikë zgjedhjet/ Kryemadhi-Meta s’bën kopromis për të
31/10 16:36
Gjurme Shqiptare sonte
31/10 16:08
Frika e infektimit nga Covid-19 Pacientet shkojnë në QSUT vetëm kur e kanë shume të domosdoshme
31/10 16:07
Poeti i parë laureat/ Rudolf Marku do të jetë për një periudhe 2-vjeçare
31/10 16:06
Korsi dedikuar biçikletave/ Protesta e të rinjve në Durrës, investimet e reja nuk i parashikojnë
31/10 15:54
Greqia shtrëngon masat! Vendi ndahet në 2 zona, çfarë pritet të ndodhë
31/10 15:44
Hapet spitali “Covid-3”/ Shtrohen 6 pacientët e parë, dje u tejmbushën “Covid 1” dhe “Covid 2”
31/10 15:40
“Këlysh Blloku”/ Rama i kundërpërgjigjet Metës: President lolo, i ka lëshuar pëllumbat
31/10 15:40
Veliaj-demokratëve: Distancohuni nga Lulzim Basha, bashkohuni me ne!
31/10 15:39