Top News – U helmuan nga kërpudhat e pyllit/ Humbin jetën tre anëtarët e familjes Haliti
09/05/2021 13:32

Tre pushues nga Gjilani i Kosovës, kanë humbur jetën në mënyrë tragjike në Gjirin e Lalëzit. Burimet zyrtare bëjnë me dije se tre anëtarët e familjes Haliti, Elfete, Afrim dhe Ferzinaze Haliti kanë humbur jetën pasi kishin konsumuar kërpudha të mbledhura në pyll. Mësohet se në momentin kur ishin shfaqur shenjat e para të helmimit, tre familjarët i janë drejtuar qëndrës shëndetësore në Manzës për mjekim. Pas marrjes së serumit, çifti Halili dhe nëna e tyre janë përcjellë për në banesë, ku pas disa orësh kanë humbur jetës si pasojë e gjendjes së rënduar. Mësohet se çifti Halili kanë qenë prindër të katër fëmijëve një vajze dhe tre djem, të cilët kanë mbetur jetim pas ngjarjes së rëndë. Dy mjekët të cilët kryen trajtimin mjekësor të tre viktimave, janë proceduar penalisht për veprën penale “Mjekim i pakujdesshëm’. Trupat e pajetë të tre anëtarëve të familjes Halili kanë mbërritur në Gjilan mbrëmjen e së shtunës ndërsa varrimi i tyre do të bëhet në kohën e faljes së namazit të Ikindisë në 16 e 30.

Top Channel/ “Shqipëria e sigurt për udhëtim në BE”, sot vendoset për Serbinë e Maqedoninë e Veriut
16/06 01:45
Top News – ‘Je me probleme mendore’/ Trajtimi fyes i qytetares në komisariatin nr.2
16/06 01:41
Top News – BE: Shqipëria, ‘e sigurt’ nga Covid/ Bashkë me Serbinë dhe Maqedoninë v. në ‘safe-list’
15/06 22:56
Top News – Makinat në gjendje të mjerë/ Kolaudimi i penalizon, do hiqen nga qarkullimi
15/06 22:39
Top News – Tregtimi i shpendëve në rrugë/ Ministria e bujqësisë u kërkon bashkive t’i ndalojnë
15/06 22:24
Top News – Tjetër operacion i RENEA-s në Vlorë/ Në shenjestër, lojërat e paligjshme të fatit
15/06 22:22
Top News – Protokoll i posaçëm për turizmin/ Masat rekomandohen për të gjitha sipërmarrjet
15/06 22:21
Top Channel/ “Për’puthen”, audicione në Shkodër/ Përzgjidhen konkurrentët për sezonin e ri televiziv
15/06 21:59
Top News – Lehtësohen më tej kufizimet/ Lejohen grumbullimet me 50 persona jashtë
15/06 21:42
Top News – Soreca takon Lulzim Bashën/ U diskutua procesi i intergimit të shqipërisë në be
15/06 21:34
Top News – Ngacmoi seksualisht të bijën/ Dënohet me 3 vite e 4 muaj burg Rudolf Merolli
15/06 21:33
Top Channel/ Parcelat e mbjella përfshihen nga flakët, zjarri në afërsi të pallateve në Shëngjin
15/06 21:27
Top News – Vlora qarku i parë pa infektime/ 1 humbje jete, 8 raste të reja në 24 orët e fundit
15/06 21:25
Top Channel/ “Për’puthen”, audicione Shkodër/ Po përzgjidhen konkurrentët për sezonin e ri televiziv
15/06 20:18
Top News – Cilat janë bashkitë pa kryetarë! Pa marrë vota për drejtim, pritet kushtetuesja
15/06 20:12
Top Channel/ Në shtet paguhesh më shumë! Statistikat e INSTAT, evazioni i dy borderove në privat
15/06 20:02
Top Channel/ Mbetje nga Ishmi bë Patok/ Plastika ka mbuluar të gjithë shtresën e rërës buzë detit
15/06 19:52
Top Channel/ Çapjat, SPAK i akuzon për vrasje, për grup kriminal të organizuar e armëmbajtje pa leje
15/06 19:48
Top News – Kolegji zgjedhor rrëzon PD dhe LSI/ Hapet rruga për çertifikimin e zgjedhjeve
15/06 18:26
Top News – Arrest me burg për ‘Shqiponjat’/ Gjykata e Sarandës vendos për efektivin trafikant
15/06 17:43