Top News – Tregu elektrik/ Bashkia, plan transformimi
26/05/2020 14:05

Ish tregu elektrik ne njesine nr 2 te Tiranes do te transformohet teresisht. Ky do te jete investimi me i madh ne 30 vite ka deklaruar kryebashkiaku Veliaj gjate inspektimeve te punimeve ne nje bllok banimi ne kete zone. Bashkia e Tiranës nisi investimin më të madh në këto 30 vite në Njësinë 2. Dikur një nga zonat më të degraduara, shumë shpejt blloku që kufizohet nga Blv. “Bajram Curri” – Blv. “Petro N. Luarasi” – Rr. “Taulantia” – Rr. “Ali Demi” do të transformohet tërësisht, ku krahas asfaltit dhe punimeve nëntokësore, do të ketë edhe një zonë pedonale, kënd lojërash, fusha sportive dhe hapësira të tjera çlodhëse. Do të punojmë gjatë gjithë verës për t’u siguruar që, teksa qytetarët i kthehen jetës normale dhe vazhdojnë me pushimet, në terren punohet pa pushim për të shfrytëzuar edhe kohën pa shumë trafik

Top News – Durrës, 5 në pranga/ Me kanabis e kokainë në makinë
02/07 18:29
Top News – Siguria ushqimore/ Akreditohen 49 teste të reja
02/07 18:02
Top News – Emiliano Shullazi/ SPAK kërkon sekuestro të pasurive
02/07 18:01
Top News – OFL, verifikime të tjera/ U nis kërkesën 4 subjekteve në Vlorë
02/07 17:51
Top News – Milot-Fier, akuzat e PD/ Rama-turp, sulmojnë pa nisur gara
02/07 17:17
Durrës/ Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen 5 persona. Sekuestrohen dy automjete, kokainë dhe…
02/07 17:10
Spektakël në Shirokë/ Teatri Migjeni rikthehet për publikun, larg skenës për shkak të Covid-it
02/07 16:06
Qendra shëndetësore do të shembet/ Durrës, u dëmtua rëndë nga tërmeti i nëntorit
02/07 15:59
3 viktima, 82 infektime/ 30 raste vetëm në Tiranë. Ministria: mbani maskat!
02/07 15:58
30 vjetori i ambasadave! “Si shemba murin e Ambasadës Gjermane me kamion”
02/07 15:53
Abuzimi seksual në shkolla/ Ministrja Shahini: Nuk kishim dijeni, pyetje tendencioze
02/07 15:45
Top News – Krimi i organizuar/ Raporti, ja ku dështoi Shqipëria
02/07 15:40
Milot-Fier, me financim të huaj/ Kompania ndërtuese do gjejë vetë 1.2 miliardë euro
02/07 15:39
Top News – Blindohet e gjithë vija bregdetare/ Policia, sezoni turistik
02/07 15:12
Top News – Korçe, 3 të arrestuar si trafikantë/ Gjurmët e klandestineve
02/07 15:11
Abuzimi në shkollë/ Ministrja Shahini anashkalon pyetjen e gazetares: S’dinim gjë, është tendencioze
02/07 14:55
Top News – Rama në Kavajë/ Në punimet për 300 apartamentet
02/07 14:32
Top News – FMN – Jo amnisti fiskale/ Mundësi për pastrim parash
02/07 13:40
Top News – Dosja në gjyq me 8 të pandehur/ SPAK, grabitja në Rinas
02/07 13:34
Top News – SPAK, 37 kërkesa për sekuestrim/ Pasuritë e të ‘fortëve’
02/07 13:32