Top News-Tragjedia në Vlorë / Merret në pyetje ish-bashkëshorti i viktimës
26/11/2021 21:00

Vendi yne u trondit këtë të premte nga një tjetër lajm rrënqethës. Një 24 vjecare I dha fund jetës së saj bashkë me fëmijën 1 vjec, duke u hedhur nga pallati I banesës së saj në Vlorë. Tragjedia e rëndë tronditi jo vetëmn qytetin bregdetar, por të gjithë vendin. Pas ngjarjes së rëndë, raportohet se policia ka marrë në pyetje ish-bashkëshortin e 34-vjeçares, Pamela Mërtiri, e cila i dha fund jetës bashkë me fëmijën e saj 1 vjeç. Sipas dëshmitarëve, bëhet me dije se viktima ka pasur shqetësime dhe një gjendje të rënduar psikologjike, ndërsa kohët e fundit kishte filluar të braktiste punën dhe të largohej nga shoqëria. Mërtiri ishte farmaciste dhe jetonte për shumë kohë në Tiranë. Një prej pistave kryesore që po hetohet është ajo për shkak të konflikteve familjare, pasi kohët e fundit kishte hequr edhe fotografitë nga rrjetet sociale me bashkëshortin. Një banor i lagjes u shpreh se pavarësisht ndihmës nga një qytetar që e dërgoi me shpejtësi në spital fëmijën, ai ndërrroi jetë. Gjithashtu edhe nëna e cila u transportua me ambulancë ndërroi jetë në spital.

Top Channel/ Dëbora bllokon Athinën, në rrugët e qytetit është e vështirë të qarkullosh
24/01 21:00
Top News-Shqipëria e ngrirë, një apel i forte / Zonat e rrezikut, ja çfarë kërkon ARRSH
24/01 20:56
Top Channel/ SPAK, 132 moskompetenca. Edhe pse Gjykata e Lartë ja ndaloi Prokurorive vendimet
24/01 20:06
Top News-Covid 19, spitalet plot me pacientë/ Më pak infektime, por edhe më pak testime
24/01 20:06
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje. Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar, pranon krimin
24/01 20:02
Top Channel/ Infektimet, pas janarit nis rënia. Brataj: Testet e shpejta nuk kapin rastet me Omicron
24/01 20:01
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:57
Top Channel/ Çmimet vetëm po rriten. Produktet e shportës dhe energjia janë më të shtrenjta
24/01 19:56
Top Channel/ Dimri i vështirë në fshat. Në Mbrostar-Murriz fare pranë Tiranës
24/01 19:46
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:45
Top News – Vendim i ri i Bankës së Shqipërisë /Transfertat bankare në euro brenda vendit
24/01 19:22
Top News-Vrasjet pa autorë e parcelat me drogë/Nano i prerë, kërkon shpejtësi nga vartësit
24/01 19:21
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës / Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 18:12
Top News-Pranga dhe gjoba kush nuk bindet! / Gjirokastër, policia me ‘dorë të hekurt’ në rrugë
24/01 18:11
Top Channel/Stuhia e borës në Greqi ‘pushton’ çdo cep, situatë kritike në akset kryesore të Athinës
24/01 17:38
Top Channel/ Gledis Nano nga Vlora: Ja cilat janë prioritetet e policisë
24/01 17:37
Top News-‘Isha i dehur, e vrava për lekët…’!/Zbardhet krimi, si u masakrua e moshuara
24/01 17:25
Top News – 12 vjet për larje hesapesh në Tiranë/Pas vrasjes së ish policit Santiago Malko
24/01 17:04
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës/Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 16:21
Top Channel/ Rrugorja e Gjirokastrës ndëshkon qindra shoferë, 3 të arrestuar
24/01 16:20