Top News/ Tragjedia greke e trenave. Një vit nga Tempi, familjarët në kërkim të drejtësisë
28/02/2024 09:26

Një vit nga tragjedia e Tempit, ku dy trena u përplasën ballë për ballë në Greqi duke lënë pas 57 të vdekur dhe 85 të tjerë të plagosur, familjarët e viktimave nuk kanë ende një përgjigje se i kujt ishte faji i kësaj tragjedie. Autoritetet greke janë ende duke hetuar dhe nuk pritet që të dilet me një përfundim të tyre, apo akuza paraprake me emra fajtorësh para datës 8 mars. Sindikata e nëpunësve civilë në Greqi, në këtë njëvjetor ka thirrur një protestë, siç thotë, për t’u treguar autoriteteve se nuk harrojnë deri kur përgjegjësit e tragjedisë të dalin para drejtësisë dhe të mbajnë përgjegjësi.

Top News/ Vuçiç i zhgënjyer me motrën e Mitsotakis: Nuk foli me ne për Kosovën
19/04 15:23
Top News/ Kurti, thirrje banorëve serbë të Kosovës:Kryetarët në veri largohen me votime, jo me banda
19/04 13:38
Top News/ Sërpska mohon gjenocidin në Srebrenicë, miraton raportin e vrasjes së 8.000 myslimanëve
18/04 22:15
Top News/‘Prishi rendin kushtetues të Serbisë’/48 orë paraburgim zv.drejtorit të policisë së Kosovës
18/04 15:07
Top News/ Gazeta greke kryqëzon Mitsotakis. Harroi të shkuarën ‘terroriste’ të Fredi Belerit
18/04 15:05
Top News/ ‘Bashkëpunon me shqiptarët…!’ Sulmohet serbi në Zveçan, mjet shpërthyes në shtëpi
18/04 14:58
Top News/ Provokon Pirro Dhima, spot me pamje nga Himara: Jam zëri i Vorio-Epirit
18/04 14:01
Top News/ Kroaci, fiton partia e Plenkoviç…por nuk mund të qeverisë e vetme vendin
18/04 12:01
Top News/5 policë të Kosovës ‘peng’ në Serbi/’Vuçiç po poshtëron veten’, Prishtina akuzon: Hakmarrje
18/04 11:41
Top News/ ‘Dinari’ diskutohet sërish në Bruksel / Raund i ri dialogu me pritshmëri të ulëta
18/04 11:19
Top News/ Bllokimi në kufi, BE kundër Serbisë/ Stano: U shkel marrëveshja për lirinë e lëvizjes
17/04 19:33
Top Channel/ Shqiptarët synojnë Presidencën e RMV, rrëfimet e liderëve shqiptarë në “Inside Story”
17/04 13:59
Top News/ KiE ‘tërbon’ Serbinë-Do luftojmë! Vuçeviç akuzon Strasburgun: Festival i hipokrizisë
17/04 13:47
Top News/ Hakmarrja serbe pas anëtarësimit në KiE/ Bllokon autobusët e Kosovës në kufi me Kroacinë
17/04 12:08
Top News/ Kroacia në zgjedhje parlamentare / ’Përballje titanësh’ mes presidentit dhe kryeministrit
17/04 12:05
Top News/ Dje 30 gradë celcius, sot po bie borë / Ndryshim drastik moti në të gjithë Ballkanin
17/04 11:11
Top News/ ‘Të mos i përulemi Shqipërisë’. Pse e zgjodhi për eurodeputet Mitsotakis Belerin
17/04 10:50
Top News/ Grekët ngrenë flamurin në Stamboll. ‘Incidenti’ me luftanijen e ankoruar në portin turk
16/04 15:23
Top News/ BE kushtëzon integrimin e Serbisë/ Rruga për Bruksel, normalizimi i raporteve me Kosovën
16/04 13:01
Top News/ Beleri kandidat për në PE, Mitsotakis e përfshin në listën e eurodeputetëve
15/04 20:18