Top News – Skandal në Danimarkë/ Vdesin 3 persona nga salmonela në ilaçet bimore
15/04/2021 22:27

3 persona kannë humbur jetën për shkak të asaj që autoritetet daneze e kanë quajtur, shpërthim masiv të slamonelës, gjë që ka sëmurur 33 njerëz. 19 persona kanë marrë trajtim mjekësor, ku përfshihet edhe në 2 dhe 92 vjecar. Të gjithë të helmuarit kanë konsumuar kapsula ilacesh bimore të markës Husk nga prodhyesi Orkla Care. Autoritetet gjetën gjurmë të salmonelës në produktet në shtëpitë e pacientëve.

Top Channel/ “Krizë e madhe”? Në Kent të Anglisë, “plas” vjedhja e kapakëve të pusetave!
16/05 15:04
Top News – Raketat që bien mbi Izrael/ Hamasi i prodhoi me projektet e Iranit
16/05 15:02
Top News – Kur të bëhet mbret…/ Princi Çarls do të hapë kështjellat për publikun
16/05 14:55
Top News – Tornado në Wuhan/ Të zhdukur dhe të lënduar në qytetin ku lindi covid-i
16/05 14:52
Top News – Irani mbështet Hamasin/ Rojat revolucionare konfirmojnë-jemi me ju!
16/05 14:51
Top Channel/ Hakmarrja e natyrës, tornadoja e “dyfishtë” shkatërrimtare godet Wuhanin!
16/05 14:37
Top Channel/ Vuçiç ha byrek përpara takimit me Kurtin: “Do jetë javë e vështirë”!
16/05 14:36
Top News – ‘Vaksina’ e Izraelit ndaj raketave/ Iron Dome, mburoja e padukshme që e bën natën, ditë
16/05 13:50
Top Channel/ Gjermania, lehtësime për udhëtimet- çfarë i duhet shtetasve shqiptarë!
16/05 13:29
Top News – Një Dee-Jay shekullor/ Ray Cordeiro ‘del në pension’ në moshën 96 vjeçare
16/05 12:57
Top News – ‘E ka kush e ka’ në Mars/ Kina përparon në garën me Shba dhe Rusinë
16/05 12:49
Top News – 10 mijë km larg shtëpisë…/ Balena gri humb rrugën, si do të dalë nga Mesdheu…
16/05 12:48
Top Channel/ Daniel Serwer: Serbia mund të paditet për genocid në Kosovë!
16/05 12:23
Top Channel/ “ Izraelit i duhet dhënë një mësim i mirë”: Turqia teston armën e re!
16/05 12:19
Top News – Sulmi në Afganistan/ Merret përsipër nga shteti islamik
16/05 11:57
Top News – Nuk ka alternativë tjetër…/ Pasaporta e vaksinës, shpresa e vetme për udhëtimet
16/05 11:56
Top Channel/ “Mbrojtësja e Izraelit”- e vetmja gjë që mund të “shkatërrojë” Iron Dome!
16/05 11:37
Top Channel/ Izraeli me armë bërthamore, Hamasin e ndihmon Irani- cfarë arsenali kanë të dyja palët!
16/05 11:18
Top News – Shqiptari me sjellje të çuditshme/ Itali, policia e prangos me 80 mijë euro
15/05 20:48
Top Channel/ Itali, qindra protestojnë në Romë në mbështetje të Palestinës – Pa koment
15/05 20:44