Top News – Skafi i grupit kriminal/ Kapet në Vlorë, detajet e aksionit
30/06/2020 13:30

Policia shqiptare sekuestroi në Vlorë një skaf të përdorur nga grupi kriminal shqiptaro-italian për të transportuar drogën. Skafi me dy motorë të fuqishëm u kap në një magazinë në fshatin Panaja të Vlorës, ndërsa iternerari i tij ishte që të nisej çdo tre ditë nga Vlora. Ky skaf i ka shpëtuar disa herë monitorimit të Guarda Di Financa-s, ndërsa lokalizimi është bërë nga këta të fundit nëpërmjet sistemit satelitor të Anti-mafias. Mësohet se skafi kishte dy motorë të fuqishëm mërkuri me nga 250 kuaj fuqi secili, ç'ka bënte që të përballonte detin e trazuar deri në 7 ballë. Zbulimi i skafit më konkretisht është bërë nga agjentë të antimafias italiane dhe agjentët shqiptarë, ndërsa linja e tij ishte Vlorë-Leçe dhe Vlorë-Bari. Mësohet gjithashtu se gjatësia e skafit është 10 metra.

Top News – Të dënuar për vrasje/ OFL u nis formularët 4 personave
13/07 13:19
Top News – SPAK me 13 prokurore/ Manjola Kajana emerohet nga KLP
13/07 13:19
Rikthehet “Pushime On Top”/ Nga sot pasdite nis emisioni veror
13/07 13:06
117 të infektuar, 2 viktima / 41 raste në tiranë. 68 të shëruar
13/07 13:05
Rikonstruktohet mulliri 200-vjeçar/ Dragostunjë, fshati ku drithi bluhet ende me gurë
13/07 12:59
Top News – Vuri eksploziv në banesë/ Fushë-Krujë, në kërkim 23 vjeçari
13/07 12:55
Top News – Transporti urban/ Shoqata-mund të rimbyllet sërish
13/07 12:53
Top News – Aksident në Lezhë/ Humb jetën një person
13/07 12:34
Komisionerët e vettingut, të pastër/ Hetimi i SPAK i përgjigjet ankesave të të shkarkuarve
13/07 12:28
Top News – Matura Shtetërore/ Dalin datat për provimet e vjeshtës
13/07 12:23
Top News – Rritet numri/ 117 persona me Covid në 24 orë
13/07 12:19
COVID-19/ MSH: 117 raste të reja, 2 humbje jete dhe 68 të shëruar në 24 orët e fundit
13/07 10:51
Top News – Ajka feston dy vjetorin/ Urimet e ëmbla që mori vogëlushja
12/07 22:47
Aksident me dy të plagosur në aksin Elbasan-Peqin, një nga makinat përfundon me goma në ajër
12/07 21:27
Fluks i lartë automjetesh, tre aksidente në autostradën Tiranë-Durrës
12/07 21:24
Jeta mes 60 qenve e maceve/ Renato, gjithë kohën e tij e kalon duke u kujdesur për kafshët
12/07 20:40
Livanda shqiptare/ Fermerët zgjedhin të kultivojnë bimët medicinale
12/07 20:27
Raporti vlerësues për Shqipërinë/ Shqiptarët të parët në rajon për mbështetjen e integrimit
12/07 20:26
Top News – Nuk do të quhet me Ura Vajgurore/ Qyteti merr emrin e ri
12/07 20:24
Top News – Shifrat në botë/ 13 milionë te infektuar me covid
12/07 20:22