Top News – ‘Si dy pika uji’, por s’kanë lidhje/ Britani, djali 3 muajsh, fiks si Boris Xhonson
22/06/2021 18:54

Një djalë i vogël ka fituar zemrën e të gjithë britanikëve dhe kjo, për shkak të ngjashmërisë së habitshme me Boris Johnson. Vogëlushi 3 muajsh ka një ngjashmëri të madhe me kryeministrin britanik në veçanti për flokët e tij. David Doronina, nga Surrey është vetëm tre muajsh, por tashmë ka më shumë flokë se shumica e moshatarëve të vet. Ngjashmëria e tij me Kryeministrin u vu re nga infermierët menjëherë pas lindjes së tij më 1 mars, sipas nënës së tij Tatiana Doronina, 35 vjece. Tani kudo që shkon Davidi, prindërit e tij ndalen në rrugë nga të panjohur që bëjnë komente për pamjen e tij. Fillimisht e ëma Tatiana, me origjinë ruse, rrëfen se babai kishte dashur t’i vinin emrin Boris, si kryeministri, por ajo e kishte refuzuar diçka të tillë pasi sipas saj djali nuk duhet ta mbajë një emër të tillë thjesht për shkak të ngjashmërisë.

Top News-Përmbyset furgoni me emigrantë/11 persona humbin jetën dhe plagosen 13 të tjerë
05/08 13:14
Top News – Po i sigurojnë armë karteleve / Meksika padi kundër kompanive amerikane
05/08 13:12
Top News – Zjarret rrethojnë Evian/ Greqi, shkrumbohen 150 shtëpi, murgjit nuk largohen
05/08 13:11
Top News – Rrezik katastrofe në Turqi/ Zjarri përfshin termocentralin, evakuohet popullata
05/08 13:10
Top News – Përvëlim dhe zjarre në Evropë / Vala më e egër e të nxehtit në dekada të tëra
05/08 13:08
Top News – Kur dasma kthehet në mort / 17 persona vriten nga rrufetë, plagoset dhëndrri
05/08 13:08
Top News – 750 milionë USD armë Tajvanit / Administrata Biden informon kongresin, zemëron Kinën
05/08 13:07
Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05
Top Channel/ Rregullat e reja! SHBA nuk do të lejojë hyrjen e të pavaksinuarve
05/08 11:50
Top Channel/ Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë në shtator
05/08 11:17
Top Channel/ Nuk ndalet Rihanna! Zyrtarisht miliardere
05/08 10:38
Top News-Mbante tankun në shtëpi/ Gjermani, gjobitet me 250 mijë euro pensionisti
05/08 10:33
Top Channel/ Disa shtete planifikojnë dozën e tretë të vaksinës, OBSH i kritikon:Po vendet e varfra?
05/08 02:13
Top Channel/ Francë, flamingot dynden drejt kriporeve, ekspertët analizojnë gjendjen shëndetësore
04/08 22:52
Top News-1 vit nga shpërthimi i Beirutit/ Qytetarët në protestë, kërkojnë drejtësi
04/08 22:06
Top News – Përmbytjet rrezikojnë globin/Ndryshimet klimatike, pasoja të rënda deri në 2030
04/08 22:06
Top Channel/ Nuk është muzika! Çfarë e bëri Rihannën miliardere?
04/08 21:47
Top Channel/ Dua Lipa po i djeg pushimet në jug! Daily Mail, disa shkrime për artisten e Shqipërinë
04/08 21:41
Top News – Kundër dozës së tretë të vaksinës/OBSH-të pezullohet deri në fund të shtatorit
04/08 21:39
Top News-Lojërat Olimpike të Tokios/ Shkon në 322 numri i personave të infetkuar
04/08 21:38