Top News – Shtëpia e Bardhë 2020/ Kanye West ka votuar… për veten
04/11/2020 14:11

Ylli i hip hopit, Kanye West ka votuar për veten e tij në Uajoming. Në një video të postuar në Twitter, West, që kishte kandiduar në zgjedhjet presidenciale ka shfaqur një video të votimit të tij dhe ka pranuar: “Kjo është hera e parë që votoj në jetën time”. Reperi 43-vjeçar, kishte si bashkëgarues, Michelle Tidball, një 57-vjeçar, këhillues spiritual. Por, edhe bashkëshortja e tij Kim Kardashian ndau në Twitter momentet e votimit të saj. “Unë votova”, shkruan ajo duke iu drejtuar më pas fansave: “Po ju?” Pyetja në fakt ka bërë që një mori fansash të reagojnë, por jo për t’ju përgjigjur pyetjes së saj. Fansat ishin më të interesuar të dinin se për kë Kim kishte votuar, me shumë prej tyre që e pyesnin nëse kishte votuar për bashkëshortin… E ndërsa disa fansa besonin se Kardashian kishte votuar për të shoqin, të tjerë mendonins e ajo mund të kishte votuar për demokratin Joe Biden, postimet e të cilit në Twitter ajo i kishte pëlqyer shpesh.

Top News – Berluskoni del nga spitali/ Ishte shtruar në Monako për disa teste
15/01 16:16
Top News – Dorëheqje masive e qeverisë/ Holandë, pas skandalit me fondet e asistencës
15/01 16:10
Top News – Presidenti i zgjedhur Biden/ Merr llogarinë zyrtare në Twitter me zero ndjekës
15/01 15:55
Frikë nga mutacioni brazilian/ Britania e Madhe në alarm
15/01 15:50
Top News – Tërmeti me magnitudë 6.2 godet Indonezinë/ 34 viktima, njerëzit ende në rrënoja
15/01 15:31
Top News – UFO-t, jo më një mister/ CIA zbulon online të gjithë arkivin e dokumentave
15/01 14:36
Top News – Viktimat e tërmetit në Kroaci/ Përballen tani me një dimër të vështirë
15/01 14:36
Top News – Me çmime të reduktuara/ Samsung prezanton linjen e re s21
15/01 14:19
Top News – Evropa e mbuluar nga bora/ Rrugë të bllokuara, orteqe dhe viktima
15/01 14:19
Top News – ‘Arma më e fuqishme në botë’/ Koreja e Veriut prezanton raketën e re balistike
15/01 12:58
Top News – Lady Gaga dhe Jennifer Lopez/ Do të këndojnë në inaugurimin e Joe Biden
15/01 12:57
Top News – Shtyrja e dozës së dytë/ Ekspertët nuk e këshillojnë, cënon efikasitetin
15/01 12:54
Rama publikon hartat në Open: 1200 km katror territor i humbëm prej Berishës dhe Nishanit në 2008-ën
15/01 12:28
Top News – ‘Shkoni në shtëpinë e Obamës’/ Shërbimi sekret s’mund të përdorë tualetin e Ivankës
15/01 12:11
Top News – Një pasaportë për vaksinën/ BE diskuton idenë e kryeministrit grek
15/01 12:11
Top News – 2 milionë raste koronavirusi/ Gjermania kapërcen pragun e zymtë
15/01 12:10
Top News – Pas atij anglez e afrikan/ Shkakton shqetësim varianti brazilian i covid-it
15/01 12:10
Top News – E rrallë liqeni në Australi, zbulohet `pema e jetës`
14/01 23:51
Top News – Francë, rikthehet shtetrrethimi/ Masat anticovid, askush nuk lëviz nga ora 18.00
14/01 23:40
Top News – Trump përballë senatit, rrezikon të mos marrë më asnjë post publik
14/01 22:26