Top News-Shqiptari që vrau polakun në Londër/Ekstradohet në Angli, BBC shkruan për të riun
21/01/2022 21:26

Një shtetas shqiptar I cili akuzohet për vrasje është ekstraduar në Britaninë e Madhe dhe do të dalë para gjykatësve në Cardiff. Gledis Mehalla akuzohet se së bashku me 7 persona të tjerë ka vrarë polakun Tomasz Ëaga në Cardiff. Ngjarja e rëndë ka ndodhur më 28 janar të vitit të kaluar, ndërsa cështja vijon të jetë ende në hetim. Lajmi u bë publik nga media e njohur BBC, ku shkruhet se Mehalla ështe personi i nëntë që përballet me gjyq në lidhje me këtë çështje. Trupi i Tomasz Ëaga u gjet nga një anëtar i publikut në Ëestville Road, Penylan. BBC shkruan se burime nga policia e Uesllsit të Jugut bëjnë me dije se u lëshua një urdhër arresti për Mehallan nën dyshimin për vrasje dhe lëndim të rëndë në trup dhe se ai u arrestua nga autoritetet shqiptare më 2 tetor 2021. Më pas u lëshua një kërkesë ekstradimi, e cila u urdhërua nga një gjykatë shqiptare në nëntor 2021. Ai u ekstradua më 20 janar dhe do të dalë para Gjykatës së Magjistraturës së Cardiffit të premten, më 21 janar. Dy të tjerë janë ende në kërkim në lidhje me vdekjen e polakut.

Top Channel/ Çlirohet nga cekësira trageti i bllokuar me 800 pasagjerë në Indonezi
19/05 23:14
Top Channel/ Presidenti i Nikaraguas refuzon Samitin e Amerikave të mbajtur nga SHBA
19/05 23:13
Top Channel/ Distiluesit kërkojnë të shpëtojnë fshatin e izoluar zvicerjan duke prodhuar xhin
19/05 23:12
Top Channel/ Disa rezidentë dalin në rrugët e Shangait pas zbutjes së izolimit brutal
19/05 23:11
Top Channel/ Macron: Konflikti në Ukrainë mund të përfshijë dhe Moldavinë
19/05 22:25
Top Channel/ Krichbaum: Nuk do të bashkëpunojmë me PD-në nëse i kthehet të djeshmes
19/05 22:20
Top News-Fituan shumën rekord në lotari / Çifti britanik bëhet më i pasur se adele në një ditë
19/05 22:14
Top News-Lufta ‘ringjalli’ NATO-n / Agresioni i Putin solli të kundërtën e asaj që mendonte
19/05 19:14
Top Channel/ Biden përmend Kosovën, ndërsa mbështet anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO
19/05 18:55
Top News – Ushtari rus i kërkon falje Ukrainës / I pari që gjykohet në Ukrainë për krime lufte
19/05 18:15
Top Channel/ ‘Kërkoj falje’, ushtari rus pendohet për vrasjet në Ukrainë në gjyq
19/05 18:05
Top Channel/ PE votim historik për Shqipërinë: Këshilli i Europës të nisë bisedimet!
19/05 17:55
Top News-Vajza e Putinit ka të dashur Zelenskin!/Katerina, në marrëdhënie me një balerin që quhet…
19/05 17:29
Top News – Po vjen i nxehti përvëlues! / Temperatura deri në 40 gradë në jug të kontinentit
19/05 17:23
Top News – Vesh ‘plehrat’ e tij për një muaj!/Çfarë shpërdorimi…aktivisti amerikan godet në shenjë
19/05 17:05
Top News – Të shpëtojmë malet e Zvicrës…!/ Zgjidhja është xhini…përpjekja e dy vëllezërve
19/05 17:05
Top News – Dëgjuan ndërgjegjen e tyre / Yjet rusë të baletit largohen nga Bolshoi
19/05 17:04
Top News – Vijnë gomat pa ajër! / Testohet në Luksemburg koncepti tërësisht i ri
19/05 17:00
Top News -Tërmet i tmerrshëm, frikë për tsunami/Manjituda 6.7, ‘shkundet’ toka në Zelandë e Australi
19/05 16:06
Top Channel/ SHBA: Integriteti territorial i Kosovës nuk preket, e dijmë ku është kufiri!
19/05 15:50