Top News – Shqiptari që nxjerr blof anglezët/ E vërteta e telefonatës në qelinë e burgut
24/01/2021 14:51

Një shqiptar, i dënuar me 27 vite burg në Angli, përdor nga qelia një telefon ilegalisht për t'i uruar familjarëve ditëlindjet dhe publikon foto në Instagram. Gazeta Sunday Telegraph shkuan se bëhet fjalë për shqiptarin me origjinë nga Shkodra Valjet Pepaj. Sipas kësaj gazete kjo është një tallje e madhe të sistemit të burgjeve nga ky shqiptar i dënuar për trafikun e një sasie të madhe heroine. Gazetarët e Sunday Telegraph kanë mundur të zbulojnë se Pepaj fliste përmes Instagram messegenger me gra të ndryshme, të cilave u thoshte se do të dilte nga burgu pas 4 vitesh. Valjet Pepaj, do të dënohej në 2018 pasi pranoi akuzat për trafik të 50 kg drogë me vlerë 2 milion stërlina. Pepaj, thotë gazeta angleze, ishte kreu një organizate kriminale shqiptare që po përpiqej të shtrinte influencën e vet në tregun e drogës. Edi Vyzaj një tjetër anëtarë i bandës i dënuar me 18 vite burg po ashtu është zbuluar se përdorte ilegalisht një telefon nga burgu.

Top News – Arriti në Gjermani para 6 vjetësh/ Tani emigranti kërkon të bëhet deputet
25/02 18:00
Top News – Studimi, dritë jeshile Pfizer-it/ Efikase në jetën reale po aq sa në testime
25/02 17:22
Top News – Politikanët serbë për Listën Serbe/ Është krejtësisht në darën e Vuçiçit
25/02 17:21
Top News – Presidenti kinez shpall fitoren/ Bëmë një ‘mrekulli’, zhdukëm varfërinë ekstreme
25/02 16:52
Park i ri ujor në Dubai/ Një rrëshqitëse për rekord guinnes, 48 metra e lartë – Pa komente
25/02 16:24
Të pajisur me pasaportën e vaksinës/ Izrael, koncerti i parë për të imunizuarit– Pa koment
25/02 16:23
Top News – Motoristët si skllevër…/ Itali, kompanitë shpërndarjes së ushqimeve në hetim
25/02 16:23
Top News – Stilistët me ngjyrë, bëjnë histori në Milano në javën e modës
25/02 16:22
Top News – Aksident i rëndë rrugor/ SHBA, policia ndërhyn dhe shpëton shoferin– Pa koment
25/02 16:20
Top News – Pandemia i ktheu në zoom/ SHBA, kirurgjia plastike ‘boom’ kërkesash – Pa koment
25/02 16:19
Pandemia ‘mbyll’ kulturën/ Zvicër, koncerte për vetëm një spektator… – Pa komente
25/02 16:19
Top News – Po vijnë Golden Globes…/ Përgatitjet e fundit për ceremoninë e pazakontë– Pa Koment
25/02 16:19
Top News – Vrasja e Khashoggi-t/ Raporti i zbulimit amerikan implikon princin e kurorës
25/02 16:18
Top News – Shatërvanë llave dhe hi/ Etna shpërthen sërish, hera e gjashtë në tetë ditë
25/02 12:52
Top News – Studimi më i madh deri më tani/ Vaksina e Pfizer dhe Biontech, 95 përqind efikase
25/02 12:38
Top News -Teste covidi si ato të shtatzanisë…/Plani i Gjermanisë-të blihen nga qytetarët në dyqane
25/02 12:37
Top News – Bëj zgjedhjen tënde…/ Serbi, qytetarët vendosin mes 4 vaksinave
25/02 12:37
Top News – Prej 5 vitesh në arrati/ Kapet delja Baarack, lesh sa për 490 palë çorape
25/02 12:32
Top News – Policia malazeze në Tuz/ Për mbylljen me forcë të aktiviteteve tregtare
25/02 12:32
Top News – Biden rrëzon vendimin e Trump/ Hap rrugën për miratimin e lejeve të qëndrimit
25/02 12:32