Top News-Shqipëria ‘tërheq’ Amerikën dhe Europën/Një nga shtatë vendet më të frekuentuara këtë verë
18/08/2022 20:50

Panorama mahnitëse e bregdetit shqiptar ka bërë që vendi ynë të kthehet në një nga desticaionet më të preferuar nga europaianët dhe amerikanët, të paktën për këtë vit. Kjo vjen edhe si pasojë e jehonës që mediat ndëkromëbtre i kanë dhënë Shipërisë, duke promopvuar bukuritë e vendit tonë, për pasojë interesi i turistëve është rritur edhe më shumë këtë vit. Këtë të enjte, gjigandi mediatik CNN në një artikull kushtuar turizmit, ka marrë në intervistë disa agjensi turistike, të cilët kanë renditur 7 destinacioent e preferuara nga amerikanër dhe europianët për këtë sezon veror. Në listën e vendeve, ku rënditet Italia, Greqia, Franca, Kroacia, Spanja e Portuagalia, agjentët turistikë vecuar edhe Shqiprinë, më konkreisht Ksamilin.

Top Channel/Pagat do rriten, Rama: 7% nga qeveria, pjesa tjetër universitetet.Pedagogët: Nuk mjafton
05/10 15:14
Top Channel/ “Tentuan fshirjen e të dhënave”, Balluku flet për sulmin kibernetik të Iranit
05/10 15:09
Top Channel/ Ushtaraku, armë për vrasësit, dy vëllezërit treguan 21 anëtarët e grupit kriminal
05/10 15:07
Top News-Reforma nuk aplikohet për zgjedhjet lokale!/KQZ shkresë Kuvendit, ja 3 rregullat që kërkon
05/10 14:51
Top News – Në shesh nga e gjithë Shqipëria…! Kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagave
05/10 14:24
Top News – Ambasadorët në detyrë, por ‘pa mandat’! / Ligji parashikon vetëm 3 vjet në detyrë
05/10 14:14
Top Channel/Plagosje me armë në Tiranë, momenti i arrestimit të autorit
05/10 13:59
Top News – Pedagogët në protestë, qeveria në mbledhje!/Rritet paga për pedagogët në vlerën 7%
05/10 13:55
Top News – Plagosje me armë zjarri në Tiranë/Qëllohet në këmbë një person, arrestohet autori
05/10 13:53
Top Channel/ Aksident në aksin Burrel-Rrëshen. Makina përplaset me trajlerin, plagosen tre persona
05/10 13:41
Top News -Kryebashkiaku nën akuzë për falsifikim/Qerim Ismailaj merret i pandehur, i dënuar në Greqi
05/10 13:29
Top News – Aksident në Burrel, automjeti përplaset me trajlerin, 3 të plagosur
05/10 13:22
Top News-Mediu zbulon 2 propozime për Berishën/Nga sondazhet…tek primaret e hapura dhe pikëpyetjet
05/10 13:06
Top Channel/ Gënjeu për dekriminalizimin, kryetari i bashkisë Mallakastër në gjykim të shkurtuar
05/10 12:44
Top News – Emigracioni, goditja që vjen vit pas viti!/Për vitin 2021, 7 mijë familje më pak se 2018
05/10 12:44
Top News – Kreu i SPAK në Bruksel për emrin e përveçëm/Bashkëpunim mes Prokurorisë Federale Belge
05/10 12:42
Top News-Demokratët dorëzojnë në Kuvend raportin/Kërkohet nga deputetët votimi i 33 bashkive të reja
05/10 12:41
Top News – “E dua shtëpinë aty ku është”…!/Durrës, flasin banorët e dëmtuar nga tërmeti
05/10 12:39
Top News- ‘U kontestova ende pa qenë kandidat’/ Kreu i FRPD u përgjigjet akuzave të Evi Kokalarit
05/10 12:37
Top Channel/ Pedagogët në protestë: Pa rritje pagash nuk nis viti akademik
05/10 12:36