Top News – Shqipëria larg kthetrave të pandemisë/ Shumë pak infektime, boshatisen spitalet
10/06/2021 21:44

Sërish edhe këtë të enjte nuk është raportuar asnjë viktimë nga Covid 19. Numrat e personave të infektuar gjithashtu kanë pësuar rënie. Situata në spitale është paraqitur e qetësuar dhe në një kohë të shkurtër pritet që situata e koronavirusit të stabilizohet plotësisht. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 2648 testime, nga të cilat vetëm 11 qytetarë kanë rezultuar poziitvë me Covid 19. Rastet pozitive janë konfirmuar, 5 raste në Tiranë, 3 raste në Elbasan, 1 rast në Malësi e Madhe, Bulqizë dhe Kolonjë. Po në harkun kohor të 24 orëve të fundit, janë shëruar 24 pacientë duke e çuar numrin e të shëruarve në 129 mijë e 785 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në spitale, 20 pacientë po marrin trajtim spitalor, nga të cilët 6 prej tyre janë në terapi intensive. Këtë të enjte Ministria e Shëndetësisë gjithashtu njoftoi se që nga fillimi i vaksinimit deri tani, janë kryer 816 mijë e 556 doza të vaksinës kundër koronavirusit. Prej tyre, vetëm 320 mijë e 532 persona i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës antiCovid.

Top News – Vajza e Bashkim Finos në PS/ Mes lotësh premton se do vijojë rrugën e të atit
12/06 19:26
Top Channel/ Po e ndiqte policia në Vlorë, automjeti përplaset dhe përmbyset në mes të rrugës
12/06 18:26
Top News – COVID19 Asnjë jetë e humbur/ 170 raste aktive në mbarë shqipërinë
12/06 18:04
Top News – Hajdutit i bie infarkt/ Jetën i’ia shpëton personi që do grabiste
12/06 17:38
Top Channel/ Maturantët, protestë kombëtare: Zonja ministre zgjidhe ti testin e matematikës
12/06 16:31
Top Channel/ PS, kongres në stadium. Po bëhet gati skena në mes të fushës së blertë
12/06 16:28
Top News – Zgjedhjet në PD/ Kandidatët nuk i marin seriozisht
12/06 16:24
Top News – FMN-5,3përqind rritje në 2021/ ‘Vëmendje tek PPP e menaxhimi të rrisqeve’
12/06 16:23
Top News – Rindërtohet ura e Darëzezës/ Petro Koçi e teston me kamion ushtrie
12/06 16:22
Top News – U vra me plumb në kokë/ Dalin detaje tronditëse për ekzekutimin e Elezoviç
12/06 15:55
Top Channel/ Testi matematikës, tërhiqet ministria. Kushi: Vlerësimi do rishikohet nëse…
12/06 15:54
Top News – Veliaj takim me të rinjtë/ ‘Ta kthejmë në kartolinë të bukur për shqipërinë’
12/06 15:48
Top News – Misteri i Kishës së Laçit/ Si u paralizuan 32 ushtarët e regjimit komunist!
12/06 15:48
Top News – ‘Eja që sot në kryeministri’/ Rama batuta me të rinjtë gjatë një lidhje në ‘zoom’
12/06 15:48
Top Channel – Zhvillohen karnavalet e Korçës/ Festë në qytetin juglindor
12/06 15:44
Top Channel/ PD, mungojnë vëzhguesit/ Jemin Gjana tregon procesin përgatitor të zgjedhjeve
12/06 15:34
Top Channel/ Në Belsh nuk gjen vende, fundjava e ngarkuar me vizitorë
12/06 15:32
Top Channel/ Protestë pro-UÇK. Veteranët mblidhen në Prishtinë
12/06 15:29
Top News – Vjet Turi, sivjet Sindi/ Pyetja e testit të matematikës bëhet ‘meme’
12/06 15:27
Top Channel/ Maturantët: Testi ishte bombë/ Protesta në shumë qytete,kërkohet që të ribëhet testimi
12/06 15:15