Top News- Shpërthim në Gjermani / Bomba e Luftës së Dytë Botërore trondit Mynihun
01/12/2021 17:28

Tre persona janë plagosur si pasojë e një shpërthimi pranë një stacioni treni në qytetin gjerman të Mynihut ditën e sotme. Shpërthimi ndodhi gjatë disa punimeve ndërtimi pranë stacionit të metrosë. Ai u shkaktua nga një bombë e vjetër avioni, njoftoi për CNN zëdhënësja e shtypit të policisë së Mynihut, Carolin Schrott. Sipas informacioneve të BILD, bëhej fjalë për një shpërthim bombë të Luftës së Dytë Botërore. Një operacion i gjerë është zhvilluar në zonën e urës Donersberg, ndërsa transporti hekurudhor është ndërprerë në një pjesë të gjerë të qytetit. Tre persona kanë mbetur të lënduar, ndërsa ende nuk është raportuar për ndonjë viktimë. “Për momentin nuk ka prova për ndonjë akt kriminal. Sipas gjetjeve fillestare, kemi tre persona të lënduar, zona e rrezikut është kryesisht e rrethuar dhe qarkullimi i trenave në rrugën kryesore është bllokuar”, tha zëdhënësi i policisë së Mynihut.

Top Channel/ Kaos trafiku nga bora në Turqi, makinat përplasen me njëra-tjetrën-disa viktima!
24/01 15:46
Top Channel/UFO duke fluturuar mbi Antarktikë, zbulohen nga Goggle Earth!
24/01 15:43
Top Channel/Bechtel hyn të ndërtojë autostradën gjigande në Mal të Zi,reagime të ashpra në Podgoricë
24/01 15:38
Top Channel/ Kina nis dhjetëra bombardues, Tajvani në alarm: Rikthehet hija e luftes!
24/01 15:32
Top Channel/ Gjallë në rrotën e avionit pas 11 orësh udhëtim- ekspertët: “Gati e pamundur”!
24/01 15:31
Top Channel/ NATO nis trupat në lindje të Europës, fillojnë përgatitjet për konflikt!
24/01 15:23
Top News – Nato, trupa shtesë në Evropën lindore/Stoltenberg: Të forcojmë mbrojtjen, Rusia kërcënon!
24/01 15:22
Top Channel/Protestat e dhunshme ndaj masave anti-Covid, mësyhet zyra e Joseph Borell!
24/01 15:20
Top Channel/ “Do shpërthejë lufta”, Danimarka nis bombarduesit në Ukrainë, Anglia tërheq diplomatët
24/01 15:19
Top News – Sulm me raketa balistike / Kishin në shënjestër Abu Dabin, shkatërrohen në ajër
24/01 15:17
Top News – 39 bombardues kinezë drejt Tajvanit/Tensione në tjetër front, SHBA stërvitje me Japoninë
24/01 14:49
Top News – ‘Kërkohet një president’ / Italia nis votimin, raundi i parë pa rezultat
24/01 14:49
Top News – 50 mijë trupa amerikane në Evropë /Biden:Luftanije dhe bombardues pranë kufijve të Rusisë
24/01 14:27
Top Channel/ Bora paralizon Athinën! Mbyllen disa akse rrugore, pezullohen dhjetëra fluturime
24/01 14:19
Top News – Ukraina në ‘mbrojtje të Çërnobilit’ / Rusia mund të godasë vendin më radioaktiv në botë
24/01 14:15
Top News- Buqetë me lule për ekzekutimin mafioz/ Shqiptari drejtonte trafikun e kokainës në Ekuador
24/01 12:40
Top News – Rusia kërcënon edhe një tjetër shtet /Vladimir Putin nis luftanijet në brigjet e Irlandës
24/01 12:37
Top News – Bie nga 30 metra lartësi / Aksident tragjik në Turqi, autobusi ra në humnerë
24/01 12:33
Top News- Larja e hesapeve në mes të Belgjikës/ Plani i asgjësimit nisi nga bandat e Elbasanit
24/01 12:33
Top News – Kryperlamentari rrihet keq…! / Plas grushti në kuvend, ‘tërbohen’ deputetët
24/01 12:29