Top News-Shpërthim i fuqishëm në Gjermani/5 personatë zhdukur dhe dhjetëra të lënduar
27/07/2021 14:14

Pesë persona janë zhdukur dhe dhjetra të tjerë janë plagosur pasi një shpërthim tronditi një park industrial në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusen këtë të martë. Zona u mbush me shtëllunga tymi prandaj edhe puna e policisë për gjetjen e të personave të humbur ka hasur vështirësi. Nga ana tjetër u kanë kërkuar banorët për siguri të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të mbanin dyert dhe dritaret të mbyllura. Ende nuk është qartësuar se çfarë e shkaktoi shpërthimin dhe zjarrin pasues.

Top Channel/ Talibanët thonë se kthimi i vajzave në shkolla do të bëhet ‘sa më shpejt’
21/09 22:12
Top Channel/ Pylli tropikal më i madh i Nigerisë, parajsë e specieve të rrezikuara
21/09 22:11
Top Channel/ Portugalia nis ‘e zhveshur’ sezonin e vjeljes së rrushit
21/09 22:10
Top Channel/ Studentët në radhë për të dhënë gjak pas masakrës në universitetin e Perm
21/09 22:09
Top News- Covidi ka vrarë sa gripi spanjoll/ 675,000 viktima në SHBA
21/09 18:30
Top News – ‘Rusia është vrasëse’ / Gjykata evropiane shprehet për vrasjen e Litvinenkos
21/09 16:47
Top News – Talebanët zgjerojnë kabinetin / Prezantojnë listën e zv.ministrave, asnjë grua
21/09 16:40
Top News – ‘Rusia është vrasëse’ / Gjykata evropiane shprehet për vrasjen e Litvinenkos
21/09 16:19
Top Channel/ Trondit Papa Françesku: “Më donin të vdekur, po përgatisnin Konklavën”!
21/09 16:13
Top News – Kapen tre tonë heroinë afgane / Me vlerë 2.7 mld usd, talebanët ‘përveshin mëngët’
21/09 16:07
Top Channel/ Zgjedhjet në Gjermani, priten ndryshime, socialdemokratët janë në krye
21/09 15:44
Top News – ‘Nuk jam një tjetër Trump’ / A do mund t’i bindë Biden aleatët…
21/09 15:29
Top News – Sulmi me Novichok / Një tjetër rus nën akuzë
21/09 15:16
Top Channel/ “Pompei 2”: skenat tmerruese kur llava zbret në rrugë, gllabëron shtëpitë në La Palma!
21/09 15:03
Top Channel/Konfiskohen tre tonë heroine afgane, vlera miliarda dollarë- kalohej si mineral!
21/09 14:49
Top Channel/ “Picën haje në trotuar”; presidentin Brazilian Bolsonaro e nxjerrin nga restoranti
21/09 14:48
Top Channel/Agjentët amerikanë mbi kuaj,qëllojnë me kamxhik emigrantët në kufi:“Si Perëndimi i Egër”
21/09 14:37
Top News-Rregulli i ri në Holandë/Para se të shkosh në tualet duhet që të tregosh…
21/09 14:28
Top News – 100 të arrestuar në Spanjë e Itali / Operacion i madh kundër pastrimit të parave
21/09 14:19
Top News – I kërkoi të vendoste maskën / Gjermani, 49 vjeçari vret punonjësin e karburantit
21/09 14:15