Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07/2021 20:38

Policia italiane ka kapur një sasi prej 17 kilogramësh kokainë të pastër për një vlerë prej 2 milion euro. Në pranga ka rënë një 44-vjeçar shqiptar dhe një 34 vjeçare rumune që po udhëtonin me një makinë me një targë gjermane. Mediat italiane shkruajnë se arrestimet u zhvilluan gjatë një kontrolli të territorit në vendet me fluksin më të madh turistik. Makina, një Volvo, në fakt u ndalua në daljen e autostradës Senigallia pasi më herët ishte sinjalizuar se ajo po ecte me shpejtësi të lartë. Policia menjëherë pati dyshime ndërkohë që kreu edhe një kontroll me qenin e antidrogës, i cili menjëherë identifikoi vendin e fshehtë ku ishte futur kokaina, në fundin e bagazhit që ishte i pajisur me një sistem të sofistikuar elektronik dhe mekanik. Pasi u gjetën 15 pakot, ato u ekzaminuan dhe u pa se bëhej fjalë për kokainë të një cilësie të lartë. Sipas autoriteteve italiane, vlera e kokainës shkon deri në 2 milionë euro.

Top News – Flakni telefonat kinezë/ Lituania-Nuk janë të sigurtë
22/09 23:01
Top News-Bazë e dytë në Kretë…/Greqia armatoset kundër Turqisë
22/09 22:55
Top News-Rritet numri i të infektuarve/Humbin jetën 67 persona nga Covid në Itali
22/09 22:51
Top News-‘Zbutet’ Macron/ Franca rikthehen ambasadorin në SHBA
22/09 22:48
Top Channel/ Digjen brirë rinoceronti në fushatën anti-gjueti në Indi
22/09 22:22
Top Channel/ Policia përleshet me protestuesit anti-pandemi në Melbourne të Australisë
22/09 20:47
Top Channel/ Llava apokaliptike i afrohet detit në ishullin spanjoll pas vullkanit
22/09 20:47
Top Channel/ ‘Pusi i Ferrit’: Eksploruesit arrijnë fundin e humnerës në rërën e Jemenit
22/09 20:43
Top Channel/ Tentativë vrasjeje ndaj ndihmësit të presidentit të Ukrainës
22/09 20:41
Top News – ‘Nuk e heqim veton’/ Bullgaria mban peng hapjen e negociatave
22/09 19:42
Top News – OBSH në alarm nga gripi/ ’Këtë dimër do jetë më problem se covidi’
22/09 19:03
Top News- Kundër maskave e vaksinave/ Fushata e partisë gjermane
22/09 18:59
Top News – BE të njohë vaksinat kineze e ruse/Hungaria presion unionit
22/09 18:41
Top News – E vrau se i kërkoi të vinte maskën / Kancelarja Merkel dënon krimin ‘e tmerrshëm’
22/09 18:12
Top News – ‘Hidhni telefonat kinezë!’ / Ministria e mbrojtjes në Lituani palajmëron banorët
22/09 16:58
Top News – Pasagjerja ndjehet keq e vdes në bord / Avioni i British Airways bën ulje emergjence
22/09 16:53
Top Channel/ Përplasja Kosovë-Serbi për targat, çfarë thotë marrëveshja e Brukselit?
22/09 16:06
Top Channel/ Moderatorin e “lë zemra” nga tërmeti, skiatorët të pashqetësuar!
22/09 16:05
Top News- E pagëzuar ‘Magnificent’/ Prezantohet monedha gjashtëkëndore e ‘Paris 2024’
22/09 16:01
Top News – ‘Gëlltit’ rrugë e shtëpi / Llava e vullkanit Cumbre Vieja i afrohet detit
22/09 15:56