Top News – Shkatërrim apokaliptik nga tornadoja/ Alabama, `dritaret shpërthyen si me eksploziv`
27/01/2021 21:29

Fotot nga ajri treguan nivelin e shkatërrimeve që la pas në Alabama një tornado e fuqishme e cila sic thonë banorët, I shkatërroi disa shtëpi sit ë ishin prej letre”, e la pas një 14 vjecar të vdekur dhe 30 të plagosur. Pamjet shokuese dëshmojnë qartë se tromba e dhunshme e ajrit ka fshirë gjithcka në rrugën e saj. Familje të tera u plagosën pavarësisht se ashtu sic veprohet rëndom në raste të tilla, ishin strehuar në bodrumet e shtëpivë të tyre me të mësuar afrimin e tornados. I njëjti komunitet ishte goditur ashpër nga një furi e ngjashme e natyrës një dekadë më parë. Por banorët thonë se tornadoja e kësaj radhe, dukej e pazakontë. “ ishte gati surreal ajo që përjetuam” tha Richard Ring, I cili ndodhej në hotel kur zona u godit nga tornadoja dhe arriti të mbrohej prej saj duke u strukur poshtë lavamanit. “ Dritaret shpërthyen si me eksploziv”, rrefeu ai. rajoni I prekur pati probleme të mëdha dhe me ndërprerjen e energjisë elektrike. E si të mos mjaftonin telashet, metereologët paralajmëruan që Alabama dhe Georgia duhet të përgatiten dhe për mundësinë e një breshri kokërr madh.

Top News – 8 Marsi/ Merkel: Të mos kthehemi tek modeli i vjetër i roleve
08/03 12:25
Top News – Referendum kundër Burkas/ Zvicër, ndalohet mbulimi i plotë i fytyrës
08/03 12:25
Top News – Përfundon vizitën në Irak/ Papa lutet në rrënojat e Kishës: Ju mbaj në zemër
08/03 12:24
Top News – Pandemia sjell ‘bum’ narkotikësh/ Rritet qarkullimi i drogës, tonelata në Gjermani
08/03 12:19
Top News – Aksident me helikopter/ Humb jetën miliarderi Oliver Dassault
08/03 12:18
Top News – Tërmet në oborrin mbretëror/ Meghan Markle rrëfen ‘tmerret’-kam menduar vetëvrasjen
08/03 12:18
Top News – Kriza e koronavirusit/ UNICEF-10 milionë martesa fëmijësh dekadën e ardhshme
08/03 12:02
Top News – Infektimi me koronavirus/ Sa i madh është rreziku në natyrë
08/03 12:01
Top News – Vdes deputeti francez në aksident ajror/ Presidenti Macron-humbje e madhe për vendin
07/03 22:25
Top News – Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës/ Myslimanet-po bëhet sulm kunder komunitetit
07/03 21:44
Top News – Austria pezullon vaksinat AstraZeneca/ Një grua humbi jetën, një tjetër është rëndë
07/03 21:14
“Tërmet” në familjen mbretërore/ Sonte transmetohet intervista e Harry dhe Meghan Markle
07/03 19:56
Top News – Ermal Meta i treti në Sanremo/` Një milionë gjëra për të të thënë`
07/03 19:42
Top News – Italia e hapur për vaksinën e ruse/ Ministri-brenda verës mbyllim procesin
07/03 19:36
Top News – Për shkak të besëtytnisë/ Tajlande, martohen binjaket 5-vjeçare
07/03 19:34
Top News – Politikani vdes në paraburgim/ Mianmar, shpërthejnë protesta në mbarë vendin
07/03 16:50
Top News – Tani po bëhet shqetësuese/ Kolonë tymi 10 km, Etna shpërthen sërish
07/03 16:49
Top News – Kina `nuk bie në shpinë`/ Nuk ka asnjë genocid kundër ujgurëve!
07/03 16:49
Top News – SHBA, tjetër `mesazh` Rusisë/ Nis katër bombardues b1 në Arktik
07/03 15:55
Top News – Irani “merr me të mirë” Amerikën: Po hoqën sanksionet, marrim masat që duan
07/03 15:55