Top News/ Shiste heroinë nga burgu grek/ Dështon plani i shqiptarit, roli i aleates rrobaqepëse
04/03/2024 17:27

Një shqiptar i dënuar me 65 vite burg dhe që po mbahet në paraburgimin e Trikalasë, kishte gjetur mënyra se si të fitonte para brenda hekurave. Sipas mediave greke, shqiptari tregtonte heroinë brenda burgut dhe kishte arritur të fitonte 50 mijë euro. Por plani i shqiptarit nuk ka zgjatur shumë, pasi u pikas nga policia. Pas vëzhgimit, efektivët bastisën burgun dhe arritën të shkatërrojnë organizatën kriminale e cila përbëhej nga 7 persona, 4 burra dhe 3 gra, ndër ta dy ishin të burgosur.

Top News/ ‘Po na shtyjnë drejt luftës’. Serbia kërcënon nëse Kosova anëtarësohet në KiE
12/04 19:11
Top News/ Macron në takimin me Ramën. ‘Kosova e Serbia të normalizojnë raportet’
12/04 18:18
Top News/ Mosnjohja e Serbisë, pengesë për Kosovën / Freedom House: Sfida të mëdha në demokratizim
11/04 14:19
Top Channel/ Perëndimi, ankesa për Listën Serbe: QUINT-i kërkon rishikim të bojkotit!
11/04 11:57
Top News/ ‘Ti je fallco’,Përplasje e ashpër mes Erjolës dhe Gracianos
11/04 10:48
Top News/ Greqi, arrestohet shqiptari/ Tentoi të përdhunojë pronaren e një lokali
10/04 20:25
Top Channel/ Hapet xhamia e Selanikut. Pas 102 vitesh lejohet falja për festën e Bajramit
10/04 18:17
Top News/ Evitohet tragjedia e radhës në det / Greqia shpëton 14 emigrantë pranë ishullit Kios
10/04 13:33
Top News/ Hapet pas 102 vitesh xhamia në Selanik/Besimtarët myslimanë falin namazin e Fitër Bajramit
10/04 13:22
Top News/ Sveçla akuza Serbisë për terrorizëm: Vendosjes së eksplozivit i ka kaluar koha
10/04 12:58
Top News/ Bisedime të vështira me Macron/ Vuçiç e pranon: Folëm dy orë për Kosovën
09/04 23:00
Top News/ Vuçiç i kërkon Macronit 12 avionë luftarakë Rafale/’I tërhiqet veshin’ për Kosovën
09/04 11:09
Top News/ Marrëdhënia e tensionuar Kosovë-Serbi/ Lajçak- Dy palët nuk janë të gatshme për normalizim
08/04 21:30
Top Channel/ Nisin zjarret e para në Greqi, digjen tre banesa dhe 200 hektarë pyje
07/04 20:00
Top News/ ‘Brukseli i shqetësuar për heqjen e dinarit’/ Borrel: Duhet të shohim pasojat tek serbët
07/04 12:36
Top News/ Kosova në zgjedhje të parakohshme!/ Kurti shprehet i gatshëm për votim brenda vitit
06/04 19:00
Top News/ Çfarë po kurdis Aleksandër Vuçiç? Kamionë ushtarakë të maskuar si ndërtimi në Mal të Zi
06/04 17:33
Top News/ Kosova akuza Serbisë për lobim: Po shkel marrëveshjen e normalizimit të marrëdhënieve
06/04 15:32
Top News/ ‘Serbia, komb gjenocidal!’/ Rezoluta në OKB kundër Beogradit, e mbështet Shqipëria
06/04 14:57
Top News/ Ditë të vështira për Serbinë/ Kosova e Srebrenica ‘pengojnë’ rrugën e Beogradit drejt BE
05/04 19:43