Top News-Sherr me thika, plagoset shqiptari / Policia shpall në kërkim shtetasin italian
05/12/2021 17:24

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e së shtunës në Itali, ku për pasojë një shqiptar ka mbetur I plagosur. Mediat italine bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në qendrën historike të Ravenës. 38 vjecari shqiptar dhe një Italian, janë futur në një bar të në sheshin ‘Baraça’, ku edhe kanë nisur të debatojnë me njëri-tjetrin. Referuar medisve italiane, të dy ishin duke dalë nga lokali ku papritur shtetasi italian ka nxjerrë një thikë nga xhepi dhe ka qëlluar shqiptarin në qafë, duke u larguar më pas me vrap. Sipas informacioneve 38 vjecari ka marrë plagë të rënda dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital. Policia dhe auto ambulanca mbërritën menjëherë në vendngjarje dhe e dërguan me urgjencë shqiptarin në spital.Bëhet me dije se autoritetet policore kanë nisur kërkimet për autorin teksa janë duket hetur agjithashtu shkaqet e kësaj ngjarjeje.

Top Channel/ Ngrica në rrugë, reshje bore dhe erë e fortë në Bulqizë
21/01 18:19
Top Channel/ Dëbora frymëzon presidentin, i këndon Korçës në mes të stuhisë
21/01 18:10
Top News-Trafiku i arabëve, dalin përgjimet/‘Erdhën krushqit…sa lekë duhen paguar’
21/01 18:06
Top Channel/ Reshjet e borës në Bulqizë, të shoqëruara me erë të fortë, krijohen ngrica në rrugë
21/01 17:53
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Bulqizë, por rrugët janë të hapura
21/01 17:51
Top Channel/ I ftohti polar prek vendin, reshje të dendura bore në Bulqizë
21/01 17:51
Top News – Ushtria shqiptare, pak km nga Rusia/ Njësia e ‘çunave të çarmatimit’ në Letoni
21/01 17:50
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Bulqizë, rrugët ‘nën pushtetin’ e ngricave
21/01 17:43
Top News-Një emër i ri për Kolegjin Zgjedhor/Ja kush e zëvendëson Asim Vokshin
21/01 17:30
Top Channel/ Reshje dëbore dhe i ftohtë i acartë në Prrenjas
21/01 17:13
Top Channel/ ‘Mund të shfryheni sa të doni’/Rama: Mos më kërkoni llogari për…
21/01 17:11
Top Channel/ Rama: SPAK është foshnje që ka nisur të belbëzojë
21/01 17:10
Top Channel/ Rama: Ata para nesh vrisnin njerëz, ne bëmë Reformën në Drejtësi
21/01 17:10
Top Channel/ “Si prisni që Meta të përgjigjet për 21 janarin?”/ Rama: Shpërndan dekorata pa vlerë!
21/01 17:08
Top News-Dosja e 7 gjyqtarëve, hetimi i SPAK/‘Ngrin’ procesi, emrat që dolën të pafajshëm
21/01 16:26
Top News – Këshillat për motin ekstrem në vend/Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile merr masa
21/01 16:20
Top Channel/ Veliaj krah legjendave të Tiranës, Partizanit dhe Dinamos
21/01 16:08
Top News-‘Pianisti’, si një portret artistik/Limos Dizdari, dy vepra për ikonën Robert Radoja
21/01 16:01
Top Channel/Dëbora në Juglindje, në Pogradec, Korçë, Devoll e Kolonjë po krijohen probleme me rrugët
21/01 15:42
Top Channel/ Murtaja afrikane e derrave, veterinerët tregojnë se si duhet të mbrohen fermerët
21/01 15:39