Top News – SHBA, rekord fatkeq/ Kalon 200 mijë viktima nga covid 19
22/09/2020 21:33

Numri i viktimave nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara kapërceu 200 mijë, dhe bilanci I të infektuarve vetëm vazhdon të rrite tnë vendin më të prekur nga koronavirusi në botë. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins tregojnë se mbi 6.8 milionë njerëz në SHBA janë diagnostikuar tashmë me sëmundjen që ka gjunëzuar pjesë të ndryshme të globit. Rasti i parë me koronavirus në SHBA u konfimuar ne muajin në janar, ndërsa Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli pandeminë në mesin e marsit.Administrata e presidentit Trump është kritikuar vazhdimisht për trajtimin e pandemisë."Për shkak të gënjeshtrave dhe paaftësisë së Donald Trumpit në gjashtë muajt e fundit, ne kemi parë këtë nivel jetësh të humbura SHBA", deklaroi një ditë më parë kandidati demokrat për president të SHBA-së, Joe Biden. Por Trump tha se ai dhe administrata e tij kanë bërë "një punë fenomenale" dhe i dha vetes një "A +" për trajtimin e pandemisë. Deri tani koronavirusi ka prekur mbi 31 milionë njerëz në të gjithë botën, nga të cilët kanë ndërruar jetë më shumë se 966 mijë vetë e mbi 21 milionë janë shëruar.

Top News – Parandalimi i pandemive/ Kushton më pak se ‘kurimi’
29/10 23:06
Top News – Ishujt Marshall/ Shenojnë rastet e para të covid-it
29/10 23:03
Top News – Vala e dytë në Evropë/ Virusi e ka origjinën në Spanjë
29/10 22:19
Top News – Izolimet kombëtare/ OBSH: Të jenë opsioni i fundit
29/10 22:08
Top News – Stuhia ‘Zeta’/ Tre viktima në Luiziana
29/10 22:01
Top News – Covid 19 në Greqi/ 12 viktima, Selaniku në karantinë
29/10 21:30
Top News – Kosovë, Bosnje e Kroaci/ Rriten infektimet në rajon
29/10 20:01
Top News – Qeveria Spanjolle/ Zgjat gjëndjen e jashtëzakonshme
29/10 19:59
“Deti”, në Hagë/ Mediat Greke: Athina shpall zgjerimin me 12 milje & pastaj apelohet në Gjykatë
29/10 19:48
Top News – Sulmi në Nice/ Ushtria në mbrojtje të Francës
29/10 19:06
Top News – Kërkesa e Serbisë/ Asosacion me kompetenca ekzekutive
29/10 19:05
Top News – Emigrimi i të rinjve/ MAAS-kujdes ballkanin perendimor
29/10 17:17
Top News – `Isha shumë keq`/ Khloe Kardashian me covid
29/10 15:27
Top News – `Anketat janë gabim`/ Trump- unë kryesoj në këto shtete
29/10 14:45
Top News – Brad Pitt sërish single/ Përfundon lidhja me modelen
29/10 14:30
Top News – Përfiton Samsung/ Nga telashet e rivalit Huawei
29/10 14:11
Top News – Nga virusi në Britani/ Infektohen çdo ditë 100.000 vetë
29/10 12:34
Gjendje kritike në Britaninë e Madhe/ 96 mijë infektime në ditë
29/10 12:19
Top News – Francë, rikthehet terrori/ Sulm me thikë pranë Katedrales
29/10 12:02
Top News – Vala e dyte e covid 19/ Europa shkon drejt izolimit
29/10 11:47