Top News – SHBA, debati final/ Ekspertët: Fitoi Trump!
23/10/2020 18:41

Donald Trump dhe Joe Biden u përballën për të fundit herë përpara zgjedhjeve në një debat televiziv. Edhe pse të dy kandidatët patën ato momentet e veta, duket se shefi I Shtëpisë së Bardhë këtë herë, doli më mirë falë një performance të tij pazakonshmërisht të qetë. Ky debat konsiderohej si njëri prej shanseve të fundit të presidentit republikan dhe rivalit të tij demokrat për tu afruar me publikun në mbarë Shtetet e Bashkuara. Të dy duket e kishin kuptuar mirë se sa shumë rrezikonin nëse humbisnin durimin. Trumpi këtë radhë, siaps ekspertëve, pati një sjellje shumë më presidenciale nga sa kujtojmë së fundi; ai ruajti qetësinë dhe përdori argument të njohura kundër rivalit të vet dhe priti radhën e tij për të folur. Bideni nga ana e tij nuk dukej aq I fjetur, dhe foli me pasion kundër politikave të presidentit aktual që calojnë sipas tij, duke përfshirë këtu menaxhimin e krizës së koronavirusit dhe cështjes së emigracionit. Raundi I kësaj here u përshkrua si shumë I ndryshëm nga debati I parë kaotik mes dy kandidatëve. Sipas J. Miles Coleman, analist zgjedhjesh në qendrën e Politikave pranë Universitetit te Virxhinias, Trumpi u shfaq shumë më I fokusuar tek mesazhi, dhe I shmangu përplasjet me moderatoren. Në sallën e debatit kishte rreth 200 pjesëmarrës të cilët para se të futeshin në sallë ishin kontrolluar për të garantuar që nuk kishin temperaturë. Të gjithë ishin të detyruar të mbanin maskë gjatë gjithë kohës. Pamjet: AFP

Anglia ndahet në 3 nivele/ Pas 2 dhjetorit kalon nga Lokdown i plotë në 3 nivele masash shtrënguese
26/11 22:39
Greqia shtyn izolimin/ Masat kufizuese deri në 7 dhjetor, alarm për rastet e reja dhe viktimat
26/11 22:38
Top News – Luftë me armë shqiptare! Hetime, shkuan në Siri e Afganistan
26/11 22:32
Top News – Krim pasioni, ja dënimi/ Gruaja italiane murosi shqiptarin
26/11 21:44
Top News – Miliarderë në kohë covid/ Në pak muaj katërfishojnë pasurinë
26/11 21:20
Top News – Lufta për pushtet/ Kush kërkon vendin e Merkelit
26/11 21:14
Top News – Greqi, situate e rëndë/ 1 mijë të vdekur brenda 10 ditëve
26/11 19:59
Top News – PSG kujton Maradonen/ Homazh i ndjerë për legjendën – Pa koment
26/11 19:43
Top News – Krimi makabër në Zvicër/ Autori shqiptar, detajet tronditëse
26/11 18:38
Top News – Punonjësit e shëndetësisë/ Merkel: Për ta, vaksina para festave
26/11 17:14
Top News – Profecia e frikshme/ Çfarë tregon filmi për Covid 19
26/11 16:27
Top News – Moda e pandemisë/ Pizhamat-pjesë e garderobes SHIK
26/11 16:23
Top News – Varhelyi për tërmetin/ BE mbetet në krah të shqipërisë
26/11 16:21
Top News – Wadephul për negocjatat/ Shqipëria të përmbushe kushtet
26/11 16:18
Top News – Lajcak në krah të Vuçiç/ Qortime Kosovës se i ndaloi hyrjen
26/11 16:16
Top News – Turqi, grushti i shtetit/ Dënime me burgim të përjetshëm
26/11 15:17
Top News – Udhëtimet për festa/ Kryebashkiaku shkel rregullin i pari
26/11 15:16
Top News – Shkretëtira e Utah/ Shfaqet një objekt misterioz
26/11 12:18
Top News – Nga gjyqi në gjyq/ Trump fal ish-këshilltarin e tij
26/11 11:47
Top News – Fjalimi i Biden-it/ Luftë me virusin, jo njëri-tjetrin
26/11 11:46