Top News – Seriali që ka tronditur Shkodrën/ Krimet, kush është i ‘forti” Ibrahim Lici
18/05/2021 13:00

Saga e vrasjeve që po trondit Shkodrën ka nxjerrë në skenë sërish një emër të njohur të botës së krimit, i cili edhe pse në kërkim nga policia, vazhdon të jetë pjesë e atentateve mafioze. Vrasjen e Endri Mustafës, policia ia ngarkoi Ibrahim Licit, i cili rezultonte në kërkim edhe për disa vrasje të tjera. Tronditës është fakti se në vrasje, sipas policisë, rezulton i përfshirë edhe një 15 vjeçar. Policia njoftoi se ka arrestuar shtetasin e mitur me inicialet E. M. i cili dyshohet se në bashkëpunim me Licin kanë vrarë me armë zjarri Endri Mustafën. Po kush është Ibrahim Lici? Ibrahim Lici është djali i ish-këshilltarit të Bashkisë së Shkodrës, Mustafa Lici. Së fundmi ai ka qenë edhe subjekt i strukturës Forca e Ligjit, ndërsa rezulton në kërkim për disa vrasje të bujshme. Sipas policisë, Lici është autori kryesor i atentatit ndaj vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali, ngjarje kjo e ndodhur në datën 30 mars të 2019. Ata u ekzekutuan në portën e shtëpisë me breshëri kallashnikovi dhe ngjarja u hetua si përplasje mes bandave rivale në Shkodër. Astrit Bilali i cili mbetur i vdekur së bashku me të vëllanë e tij me 30 mars të këtij viti, është babai i Astmer Bilali, ish kampionit boksit i arrestuar si pjesë e grupit "Bajri" në Shkodër. Astriti ishte biznesmen i njohur në Shkodër dhe në qytet ai identifikohej për pasionin e tij për kuajt së bashku me vëllain Brahimin, i cili ishte kryetar i shoqatës “2 prilli”. Viktima Endri Mustafa ka qenë shok me Astmer Bilalin, ndërsa emrat e tyre dalin bashkë në disa ngjarje kriminale. Krimi është vijim i përplasjeve mes dy grupeve Lici dhe Bajri në Shkodër, përplasje që ka regjistruar disa viktima.

Top Channel/ Stuhi breshëri në Elbasan, dëmtohen të mbjellat në fshatin Muçan
19/06 02:05
Top Channel/ Aksident i rëndë në Pogradec, makina përplas fëmijën 11 vjeç
19/06 02:02
Top News – Zhgënjim edhe në gjuhën e huaj/ Maturantët rezultate të dobëta në provim
19/06 00:40
Top News – Sherri i çiftit që solli vrasjen fatale/ Dëshmia e pilotit zbulon dinamikën e krimit
18/06 22:18
Top News – U akuza për vrasjen në ish Bllok/ Ish komandoja Merviol Bilo dënohet me shërbim prove
18/06 22:11
Top News – ‘Parku helen’ në Farkë/ Përurohet nga homologët Veliaj dhe Bakoyannis8xeVP5Km1dg
18/06 22:04
Top News – Firma e pastrimit humb tenderin/ Heq koshat, fshati plug mbulohet nga plehrat
18/06 21:56
Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06 19:59
Top Channel/ Një ditë ndryshe për të moshuarit/ AZHBR u tregon agrobizneset e reja
18/06 19:48
Top News – Shembet hoteli në Manastir/ Ishte ndërtim pa leje, IKMT e hedh në tokë
18/06 19:38
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm/Mund të kalojnë & me certifikatën jeshile vaksinimi
18/06 19:37
Top Channel/ Vaksinë fëmijëve para shtatorit/Komiteti imunizimit pritet të marrë vendimin së shpejti
18/06 19:36
Top Channel/ Kapen 300 kg kokainë në Durrës/ Droga ishte fshehur në kamionin nga Maqedonia e Veriut
18/06 19:35
Top Channel/ Samiti për Ballkanin në Vjenës/ Shqipëria u përfaqësua nga Ministrja Balluku
18/06 19:05
Top News – 300 kg kokainë në portin e Durrësit/ Arrestohet shoferi i kamionit nga Maqedonia
18/06 18:56
Top Channel/ Erion Veliaj dhe Kostas Bakoyannis përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës
18/06 18:01
Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06 18:01
Top News – Kriteret për të udhëtuar në Gjermani/ Këshillat që nisin nga Rinasi deri në destinacion
18/06 17:59
Top Channel/ Kapet 300 kg lëndë e dyshuar kokainë në Portin e Durrësit, si u zbulua droga në kamion
18/06 17:55
Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30