Top News – ‘Sekretet’ e hetuesve/ 5 mijë dosje për 340 prokurorë
21/09/2020 11:44

Më shumë se 5 mijë dokumente që janë pjesë përbërëse e dosjeve personale të 340 prokurorëve në të gjithë vendin janë përfshirë tashmë një një sistemim elektronik. E gjithë kjo është bërë e mundur nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë me monitorimin e misionit ndërkombëtar Euralius, i cili i ofron mbështetjen për institucionet shqiptare me qëllim konsolidimin e sistemit të drejtësisë. Ky sistem lindi si nevojë për aksesim sa më të shpejtë të këtyre të dhënave, të cilat menaxhohen nga sektori i burimeve njerëzore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe përmban mekanizmat e kërkimit në bazën e të dhënave, statistikave dhe raportimeve si dhe formate standarde të dokumenteve. Sistemi shërben si një platformë e unifikuar të dhënash, të cilat shërbejnë për vlerësimin e prokurorëve, transferimin, promovimin dhe procedurat disiplinore, me synim përmirësimin e procesit të punës së Këshillit.

Top News – Minishengeni Ballkanit/ Rama, Vuçiç e Zaev, fitojnë Kosovën
30/10 22:03
Regjistrimet e fundit/ Të shtunën mbyllet në 36 universitetet publike dhe private
30/10 19:42
Top News – Posta, masat anti covid/ ‘Aplikoni për shërbim në banesë’
30/10 18:41
Top News – Covid rëndohet situata/ 319 raste të reja, 301 të shtruar
30/10 18:40
Top News – Tërmeti shkatërrues/ Ambasada, një apel për shqiptarët
30/10 16:17
Tsunami në Samos/ Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë dhe Greqinë
30/10 16:14
Tërmet i fuqishëm në Greqi/ Magnituda 7 e shkallës Rihter, shëmben godina, dëme të shumta
30/10 16:13
Tërmeti godet Turqinë dhe Greqinë/ Magnituda 7 e shkallës Rihter, shemben godina, shënohen viktima
30/10 16:10
Greva e urisë në Ballsh/ Gratë të vendosura që të mos dalin pa marrë pagat
30/10 15:39
Veliera bllokohet në Vlorë/ Dy rusë dhe dy ukrainas nuk mund udhëtojnë deri në përfundim të hetimeve
30/10 15:35
Dy kandidatë padisin KED/ U skualifikuan për në kushtetuese, KED është në shkelje me noteren Bejtja
30/10 15:32
Kufizimi i orarit në ish-bllok/ Bizneset kundër propozimit të komitetit teknik të ekspertëve
30/10 15:19
Si do të zhvillohet mësimi online/Vendimi i komitetit teknik për mbylljen e universiteteve per 1muaj
30/10 15:18
Top News – Trafik dhe shumë policë/ Kaos me qarkullimin në disa rrugë
30/10 14:24
Top News – Prokurorja në Vetting/ Komisioneri publik kërkon shkarkim
30/10 14:23
Top News – Rindërtimi pas tërmetit/ Tiranë, projekt për një lagje të re
30/10 13:47
Top News – Milionat nga gjobat/ Lleshaj-shkojnë për sigurinë rrugore
30/10 13:34
Nderimet e fundit Avni Mulës/ Shuhet në moshën 92 vjeçare kompozitori i madh
30/10 12:51
Covid 19 në arsim/ 30 të infektuar në një ditë, mes tyre një profesor, 3 mësues dhe 1 edukatore
30/10 12:50
Universiteti online/ Si do të nisë mësimi pas vendimit të komitetit teknik
30/10 12:48