Top News-Rritet numri i viktimave në vend/Përgjysmohen shifrat e rasteve të reja nga Covid
20/09/2021 19:06

7 persona kanë humbur jetën si pasojë e covid 19 në vendin tonë në 24 orët e fundit. Viktimat janë të moshave, 49, 58, 62, 64, 70, 78 dhe 85 vjec. Sitiuata epidemiologjike në vendin tonë vijon të jetë problematike, ku numri I rasteve të reja vazhdon të jetë I lartë. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orët e funidt 451 persona kanë rezultuar pozitivë me covid 19, nga 4 mijë e 801 testime të kryera. Tirana vijon të mbetet qarku më I infektuar, ku vetëm në 24 orë ka regjistruar 227 raste të reja. E ndjekur më pas ng Fieri me 38 raste, 31 raste janë shënuar në Durrës, 21 në Korcë, 17 në Berat dhe më pak raste në qarqet e tjetra. Po në këtë hark kohorë janë shëruar 533 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 148 mijë e 117 që nga fillimi i epidemisë. Ndërkohë në spialet covid 242 pacientë po marin ntrajtim mjeskësorë, 22 prej tyer janë në gjendj më të rënduar. Aktualisht në gjithë vendin janë 12,700 pacientë aktivë me covid.

Top News- Brenda serave të fermerëve/ Kolegu vrau veten nga borxhet, duam ndihmë
19/10 17:28
Top News – Fermerët e Beratit në protestë / Kërkojnë dëmshpërblim për farat e skaduara
19/10 17:00
Top News-Dy projekte për ujësjellësin/ Nënshkruhen marrëveshjet për investime në Tiranë
19/10 16:59
Top News – Të hapen negociatat me Shqipërinë / Varhelyi nuk jep datë për konferencën ndërqeveritare
19/10 16:49
Top Channel/ A prek vettingu personat e shpallur non grata? Alibeaj zbërthen propozimin e PD
19/10 16:42
Top Channel/ A e fut në kolaps Vettingu në Politikë SPAK-un? Ja si përgjigjet nënkryetari i PD
19/10 16:42
Top Channel/ Harta e re territoriale, Alibeaj: Ja pika ku duhet te nisë puna për reformën
19/10 16:41
Top Channel/ Reforma Territoriale sipas PD, nënkryetari demokrat Enkelejd Alibeaj skicon hartën e re
19/10 16:41
Top Channel/ PD kërkon një hartë të re territoriale, Alibeaj: Ja pse kërkojmë rikthimin e Komunave
19/10 16:41
Top Channel/ Alibeaj zbulon arsyen e amendamenteve kushtetuese të PD: Rama e ndryshoi Kushtetutën…
19/10 16:40
Top Channel/ Alibeaj: PS ndryshoi në mënyrë diabolike Kushtetutën në 30 Korrik, të zhbëhet!
19/10 16:39
Top Channel/ PS ftesë për shtyrjen e afateve të organeve të Vettingut, vjen reagimi i parë në PD
19/10 16:39
Top Channel/Amendamentet Kushtetuese,Alibeaj:PD nuk kërkon pazar me mazhorancën, nuk vendosim kushte
19/10 16:39
Top Channel/ Zgjatja e afateve të Vettingut, çfarë do bënte PD nëse kërkesa do vinte nga SHBA dhe BE
19/10 16:38
Top Channel/ Për herë të parë prezantohet ekspozita e piktorit Ismail Lulani
19/10 16:04
Top Channel/ Shqipëria- Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria angazhohen për lidhje infrastrukturore
19/10 15:37
Top Channel/ BE vlerëson zgjedhjet në Kosovë: Dëshmuan se Kosova është një demokraci e vërtetë
19/10 15:33
Top Channel/ Dy projekte për ujësjellësin, nënshkruhen marrëveshjet për investime të reja në Tiranë
19/10 15:31
Top Channel/ Vaksina e tretë, mbi 60 vjeç/Fëmijët mbi 12 vjeç me probleme shëndetësore do vaksinohen
19/10 15:26
Top Channel/ Studentët nuk pengohen në Korçë, lejohen që të gjithë të hyjnë në mësim
19/10 15:22